Šiauliuose pradėti dalinti pirmieji kūdikio kraiteliai naujagimiams

Šiauliai – vienas nedaugelio miestų šalyje, kur mažylio susilaukusiai šeimai dovanojamas vadinamasis kūdikio kraitelis. Nuo šių metų liepos dovanojamą šiaulietišką kraitelį sudaro įvairiausi daiktai, pradedant drabužėliais ir rankšluosčiais, baigiant kūdikio priežiūros rinkiniu, kremais ir lavinimo kilimėliu. Visos prekės sertifikuotos, saugios, be nereikalingų priedų. Kraitelio vertė – beveik 300 eurų, visos dovanėlės supakuotos į tvirtą kartoninę dėžę, kuri vėliau galės tapti ir vaiko žaislų dėže.

Štai toks kraitelis įteiktas šeimai, kurios mažylis gimė liepos 2-ąją. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kraitelį atvežė tiesiai į Moters ir vaiko kliniką. Pirmagimio sulaukę Salomėja ir Martynas Labunskiai džiaugėsi, kad jų mažylė Rugilė ne tik gimė sveika, bet iš karto sulaukė ir dovanų.

„Šis kraitelis yra surinktas atsižvelgiant į šeimų ir vaikų priežiūros specialistų pasiūlymus, tad viskas augančiam mažyliui bus reikalinga. Priimkite šį kraitelį nuo visų šiauliečių, aukite ir stiprėkite, susitiksime gražioje šventėje „Aš – mažasis šiaulietis“, – sveikindamas šeimą, sakė Artūras Visockas.

„Tikrai graži iniciatyva jaunoms Šiaulių šeimoms, labai džiaugiamės tokia dovana. Kraitelyje radau gražių, naudingų ir, net pasakyčiau, madingų dalykų, manau, viskas auginant vaikutį pravers“, – kalbėjo mama Salomėja Labunskienė.

Apie Šiaulių miesto iniciatyvą sužinojęs Suomijos ambasadorius atsiuntė sveikinimą pirmąjį kūdikio kraitelį gavusiai šeimai. Savo laiške ambasadorius Christeris Michelssonas pasidžiaugė, kad atsiranda vis daugiau šalių ir miestų, kur įgyvendinama iš Suomijos kilusi socialinė inovacija – kūdikio kraitelio dovanojimas. Suomijoje toks kraitelis skiriamas kiekvienai šeimai, tuo rūpinasi valstybė.

Respublikinės Šiaulių ligoninės  Moters ir vaiko klinika šiandien taip pat sulaukė gražios dovanos. Įstaigos vadovui Linui Rovui perduota pirmoji specialiame plenere „gimusi“ angelo skulptūra.

Šiaulių dailės mokyklos direktorės Irenos Šliuželienės iniciatyva vykusių atvirų medžio dirbtuvių metu menininkai iki rekonstrukcijos darbų Šiaulių centre augusių medžių kamienus pavertė puikiais meno kūriniais – angelų skulptūromis. Klinikai, kurioje į šį pasaulį ateiną Šiaulių krašte gyvenančių šeimų mažyliai, perduota liaudies meistro Egidijaus Žilinsko skulptūra „Auginantis gyvybę“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija