Šiauliuose vaikinams patarimus dalino specialistas iš Anglijos

Šiauliuose antrus metus iš eilės buvo organizuojama stovykla, kurioje jauniesiems futbolininkams patarimus dalino garsaus futbolo klubo specialistas.

Praėjusiais metais Baltijos futbolo mokykla (Baltic football school) ir Šiaulių futbolo akademija organizavo stovyklą, kurioje stovyklos dalyviai klausė Dortmundo „Borussia” akademijos trenerio nurodymų, o šiemet – liepos 4 dieną, jauniesiems futbolininkams patarimus dalino garsiojo Londono „West Ham United” akademijos treneris Dave Johnson.

Stovykloje, kuri vyko Šiaulių miesto savivaldybės stadione, dalyvavo 2006 metais, 2007 metais bei 2008 metais gimę futbolininkai iš įvairiausių Lietuvos ir Latvijos futbolo klubų. Jiems treniruotes vedė bei patarimus dalino jau minėtasis „West Ham United” treneris Dave Johnson, BFS treneris iš Latvijos – Dzintars Kazaks, o jiems talkino Šiaulių futbolo akademijos atstovai – Deivis Kančelskis ir Mangirdas Mirauskas.

Stovykla startavo įvadiniu trenerių žodžiu, visi vaikinai buvo supažindinti su Baltijos futbolo mokyklos taisyklėmis, taip pat vaikinams buvo priminta, kad treniruotėse svarbiausi dalykai – drausmė ir koncentracija, tam pritarė ir antrino svečias iš futbolo šalies.

Vaikinų laukė dvi treniruotės, o stovyklai artėjant į pabaigą vaikinai dar ir rungtyniaudavo tarpusavyje. Taip treneriai galėjo pamatyti vaikinų techninį lygį, jų mąstymą futbolo aikštėje bei įvertinti futbolininkų mentalitetą, kuris pasak specialisto iš Anglijos – viena svarbiausių futbolininkų savybių.

Po pirmosios treniruotės dalyvių laukė anglų kalbos pamokėlė, kurią vedė BFS treneris Dzintars Kazaks. Vaikinai buvo mokomi mandagumo žodžių, pagrindinių futbolo terminų bei kūno dalių anglų, latvių, estų ir lietuvių kalbomis, taip pat dalyvių laukė ir praktinės užduotys.

Po stovyklos treneris Dave Johnson liko patenkintas vaikinu noru: „Sąlygos čia pačios geriausios, viskas vyko vienoje vietoje, puikus stadionas, visas reikalingas inventorius – viskas ko reikia gerai pasiruošti treniruotei. Stovykloje dalyvavo tikrai įdomių vaikinų, jie noriai dirbo treniruočių metu, todėl, tikiuosi, kad vaikinai palikę stadioną nepamirš ką darė treniruočių metu ir bent dalis informacijos liks jų galvose.”

Vienas iš stovyklos organizatorių Deivis Kančelskis teigė, kad tokios stovyklos vaikinams naudingos ne tik kaip futbolininkams: „Prabėgo dar viena tarptautinio lygio stovykla, kurioje patirties pasisėmė visi. Tokių intensyvių treniruočių metu reikalinga daugiau koncentracijos ir tikslesnio išpildymo. Tikiuosi, kad tokie susibūrimai vaikinams padės ateityje išlaikyti lygį ir savo komandos treniruotėse. Norėtųsi, jog tokia darbinga atmosfera būtų kiekvieną treniruotę. Džiugu, kad visi dalyvavę stovykloje nebuvo pasiskirstę į grupeles bei stengėsi bendrauti tarpusavyje tiek lietuviai, tiek latviai. Vaikinai patobulino savo anglų kalbos žinias, nes visų treniruočių metu dominavo anglų kalba. Tokia stovykla dalyviui buvo naudinga ne tik kaip futbolininkui, bet ir kaip asmenybei.”

siauliufa.lt