Šventinė šiauliečių nuotaika išvaikė lietaus debesis

Į šventinį Valstybės dienos minėjimą Prisikėlimo aikštėje susirinkusius šiauliečius pasitiko gausus vasaros lietus. Tačiau Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną švenčiantys miestiečiai liūties neišsigando, o prieš į sceną žengiant tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviams, debesys išsisklaidė ir nušvito saulė!

Nepastovūs lietuviškos vasaros orai bandė sugadinti Valstybės dienos šventinį renginį Šiauliuose.  Lietaus nepabūgusių, šventiškai nusiteikusių šiauliečių nuotaika galų gale išsklaidė tamsius debesis ir folkloro ansamblių koncertas jau vyko šviečiant kaitriai saulutei.

Lietuvos trispalvę šiemet Prisikėlimo aikštėje iškėlė etninės kultūros ir tautinio meno atstovai: Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų folkloro ansamblio „Sedula“ meno vadovė Virginija Gintilaitė ir Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio „Želmenėliai“ šokėjas, mokyklinių olimpiadų prizininkas Karolis Kmitas. Kylant vėliavai, Tautišką giesmę šiauliečiams padėjo giedoti Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ solistas Eugenijus Andrulis.

Į minėjimą susirinkusius žmones pasveikinęs Šiaulių meras Artūras Visockas pirmiausiai perdavė linkėjimus nuo miesto garbės piliečių: prezidento Valdo Adamkaus ir maestro Virgilijaus Noreikos.

„Lietuviai širdyje tikrai yra dori ir geri žmonės, gal būt kartais mums tiesiog pritrūksta drąsos tokiais būti. Nepabijokime daugiau dėmesio skirti aplinkiniams, taip tapsime vieningesni, o būdami vieningi, mes išspręsime visus šaliai svarbius klausimus“, – kalbėjo meras Artūras Visockas.

Šiauliečiai taip pat sulaukė Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio ir tautiniu kostiumu pasipuošusios Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės sveikinimų.

Į tradicinį Karaliaus Mindaugo dviračių žygį išvykus organizacijos „Jaunimas, kuriantis Lietuvą“ atstovams, renginio scenoje atgijo 1253 metų įvykiai. J. Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ personažus įkūnijo Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai.

Gražią dovaną padovanojo ir tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai – šiauliečiams savo regionų kultūrą pristatė ansambliai iš Mažosios Lietuvos, Suvalkijos,  Žemaitijos, Dzūkijos ir Aukštaitijos.