Šiuos dalykus automobilyje nesunkiai pakeisite patys

Automobilio priežiūra yra būtina, jeigu norite jį saugiai ir užtikrintai eksploatuoti. Kiekvienas vairuotojas turėtų reguliariai nuvykti į autoservisą patikrai bei remonto darbams. Jeigu į autoservisą tenka važiuoti net ir dėl menkiausios problemos, jūs ne tik išleidžiate daug pinigų, bet ir iššvaistote nemažai savo laisvo laiko.

Automobiliais besidomintys vairuotojai dažnai patikras ir remonto darbus atlieka savarankiškai. Nors daugeliui darbų reikalinga speciali įranga ir įgūdžiai, kai kuriuos darbus tikrai nesunkiai atliksite ir patys.

Variklio alyva

Automobilių variklių alyvą rekomenduojama keisti kas 10-15 tūkst. kilometrų. Turėdami keletą veržliarakčių, šį darbą galite atlikti ir patys. Tiesiog pastatykite automobilį lygioje vietoje, atsukite alyvos rezervuaro varžtelį ir išleiskite seną alyvą. Tada, pakeitę alyvos filtrą, užpildykite variklį nauja alyva.

Filtrai

Nors variklio alyvos filtras keičiamas kartu su alyva, automobilyje yra dar trys pagrindiniai filtrai: oro, degalų ir salono. Salono ir oro filtrus reikia keisti kas 20-25 tūkst. kilometrų, degalų kas 50 tūkst. arba du metus. Degalų filtrą galite keisti ir dažniau, ypatingai jeigu tenka naudoti prastesnės kokybės degalus.

Saugikliai

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte atlikti susidūrę su neveikiančiomis elektros sistemomis, tai saugiklių patikra. Saugiklių dėžutė gali būti variklio skyriuje, salone arba bagažinėje – tai priklauso nuo automobilio. Pagal diagramą pažiūrėkite, kuris saugiklis atsakingas už neveikiančią sistemą, išimkite jį ir patikrinkite. Jeigu saugiklis perdegęs – jį reikia pakeisti.

Žvakės

Nesudėtingai pakeisti galite benzininių variklių žvakes, nes dyzeliniams automobiliams jos dažnai sunkiai atsisuka. Tiesiog išsukite žvakes ir įsukite naujas. Žvakių stipriai veržti nereikia – kiek įmanoma sukite jas pirštais, o tada dar pusę pasukimo veržliarakčiu.

Visus šiuos ir dar daugiau darbų gali atlikti autoservisas Šiauliuose “Autoera”. Daugiau apie paslaugas galite sužinoti apsilankę šiuo adresu: https://www.autoera.lt/cms/autoservisas-siauliuose

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: