Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių žygiai – ir Šiauliuose

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių žygiai aplankė ir Šiaulių miestą. Šiandien priimti Šv. Jokūbo kelio iššūkį Šiauliuose ryžosi daugiau kaip 100 žmonių.

Išlydėti su palaiminimu ir linkėjimais

Estafetė šiais metais organizuojama švenčiant Camino de Santiago paskelbimo pirmuoju Europos kultūriniu maršrutu 30 metų sukaktį. Žygeiviai kelią pradėjo šiandien prie Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios. Jaunuosius piligrimus laimino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, linkėdamas laimingos kelionės ir, kad vienądien žygeiviai turėtų galimybę leistis į Santiago de Compostela keliu. Į žygį išlydėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, L. Andrikienės padėjėjas Valdas Kilpys, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, kiti organizatoriai ir svečiai.

Žygio tikslas – atrasti Šv. Jokūbo kelius Šiauliuose, aplankyti numatytas kelio stoteles ir šventoves, gilinti savo tikėjimo patirtį, apmąstyti savo gyvenimą, kaip nuolatinę piligrimystę. Siekis keliauti po savo miestą, tikėtina, suteikia ir naujų istorijos žinių, ir skatina pasididžiavimą gimtuoju miestu. Šis žygis – pėsčiųjų, siekiant propaguoti keliavimą kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio leidimo formą, sveiką gyvenimo būdą.

Žygis – be varžymosi

Kiekvienas žygio dalyvis gavo po miesto centro žemėlapį ir iki 16 val. turėjo aplankyti „Piligrimo pase“ nurodytas vietas, atlikti simbolines užduotis, pamąstyti apie pateiktų Šv. Rašto citatų turinį. Kiekviename taške savanoriai ant „Piligrimų paso“ uždėjo po antspaudą. Ėjimo kelią piligrimai galėjo pasirinkti savarankiškai, ir varžytis šiame žygyje nereikėjo. Paskutiniame maršruto taške – Šiaulių turizmo informacijos centre – kiekvienas dalyvis, įveikęs žygį ir atnešęs su visais antspaudais pasą, gavo Šv. Jokūbo kelio ambasadoriaus sertifikatą.

Į pirmąjį žygį po savo miestą leidosi daugiau kaip 100 Šiaulių Gegužių, „Sandoros“, Vinco Kudirkos, „Romuvos“ progimnazijų moksleivių, lydimų tikybos, istorijos, kitų dalykų mokytojų. Žygį įveikusieji stebėjosi, kad daugelį maršruto taškų jie matė pirmą kartą gyvenimą. Menkiausiai visiems žinomas iki šiol buvo stebuklais pagarsėjusio kunigo Ignaco Štacho kapas.

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

Šaltinis: null