Svarstoma galimybė Šiauliuose kurti naują kariuomenės batalioną

Šiauliuose, KASP Prisikėlimo apygardos 6-oje rinktinėje lankėsi krašto apsaugos ministras ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas, su garbingais svečiais susitiko miesto savivaldybės vadovas – Šiaulių meras. Kalbėta apie galimybę mūsų mieste steigti naują kariuomenės padalinį.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, KAM viceministrai Edvinas Kerza ir Giedrimas Jeglinskas, Sausumos pajėgų vadas Valdemaras Rupšys Prisikėlimo apygardos 6-oje rinktinėje susitiko su rinktinės vadu Mantu Juozaičiu ir Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Susitikimo metu buvo pristatyta idėja Lietuvos kariuomenėje kurti naują Sausumos pajėgų pėstininkų batalioną, kurio pavadinimas būtų „Margiris“.

Šiuo metu kaip tik renkama vieta, kur šis karinis vienetas galėtų įsikurti. Numatoma, kad batalioną sudarys per 700 tarnautojų, kariškių ir civilių.

Pasak kariuomenės atstovų, teritorija Šiauliuose, Pakruojo g. 49, kur šiuo metu įsikūrusi 6-oji rinktinė, yra pakankamai didelė. Joje tilptų ir naujas batalionas, ir esamas padalinys.

Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, mieste tikrai gerai išplėtotas paslaugų sektorius, yra visa reikalinga infrastruktūra, puiki švietimo sistema, patogus susisiekimas – tai labai svarbu atvykstantiems kariškiams ir jų šeimoms.

Anot Sausumos pajėgų vado, jei toks karinis vienetas – batalionas atsirastų šiaurės Lietuvoje, tai būtų didelis kariuomenės privalumas. Be to, greta yra ir daugiau padalinių: Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė, Oro gynybos batalionas.

 

Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Ryšių su visuomene skyriaus nuotraukos