Švietimas

Tarptautinio ERASMUS+ projekto BE-WELL@SCHOOL.EU susitikimas Vokietijoje – su ekologijos antspaudu

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai – projekto dalyviai gegužės 8-14 dienomis lankėsi projekto partnerių susitikime Vokietijoje, Esens mieste. II a klasės gimnazistė Simona Barzinskaitė po kelionės dalijasi savo įspūdžiais ir naujomis patirtimis

 

Dienos žodis: PRADŽIA

Pirmadienis 05-08

Keltis į vokiečių partnerių mokyklą teko anksčiau nei įprastai, mat dauguma mokinių gyvena užmiestyje, o ir pagrindinis transportas  yra dviratis arba autobusas. Mes, lietuviai, buvome pirmieji atvykę, tad turėjome galimybę patirti tipišką mokyklinę dieną Esens miesto NIGE gimnazijoje. Pamoka, kitaip nei pas mus, vyksta net 90 minučių! Laikas gimnazijoje prabego greitai, įdomiai ir linksmai.

 

Dienos žodis: NAUJOVĖ

Antradienis 05-09

Visų projekto dalyvių (Lietuva, Vokietija, Italija, Lenkija) susitikimo diena. Oficialiai ši savaite prasidėjo po NIGE mokyklos direktorės kalbos ir po visų šalių prisistatymų. Paskui buvo pertraukėlė, kurios metu bendravome ir ragavome namuose iškeptų pyragų bei gardėsių. Po šios sočios pertraukos visi žygiavome į Esens centrą, kur Rotušėje mums merė papasakojo apie miestelį. Po susitikimo su mere orientacinės mobiliosios programėlės pagalba  ėjome tyrinėti ir susipažinti su miestelio meškų skulptūromis (pagal legendą Esens simbolis yra meška). Prie šių margų ir artistiškų skulptūrų turėjome kuo įdomiau nusifotografuoti, o po šios užduoties geriausia ir išradingiausia komanda buvo apdovanota. Po susipažinimo su Esens grįžome atgal į mokyklą, kur po pasivaiksčiojimo valgėme įprastoje vokiškoje mokyklos valgykloje, kuri nuo mūsiškės skiriasi gausia patiekalų pasirinkimo įvairove. Pavalgę pristatėme tarptautinėse grupėse paruoštas skaidres apie mokyklos gerovę ir ekologiją.

 

Dienos žodis: PAŽINTIS

Trečiadienis 05-10

Trečiadienį nuo 8 valandos ryto jau buvome mokykloje. Tai buvo darbinga diena-dirbome ir diskutavome kūrybinėse dirbtuvėse. Visos keturios tarptautinės grupės buvo išskirstytos į skirtingas dirbtuves: apie ekologinį žmonių pėdsaką, apie antrinį buityje naudotų daiktų apdorojimą, apie mokiniams patrauklesnes mokyklines pertraukas ir apie mitybą bei ūkininkavimo galimybes mokyklose. Diskusijoje apie ekologinį pėdsaką kalbėjome apie vandens sąnaudas produktams pagamintį ir apie jo užterštumą. Dirbtuvėse perdirbimo tema dirbome praktiškai: darėme krepšus iš kartoninių sulčių ar pieno pakuočių, sodinome augalus į kabančius plastiko butelius. Diskusijoje apie mokyklos pertraukas kalbėjome apie esamas pertraukas skirtingose šalyse ir kaip jas galėtume pagerinti. Dirbtuvėse apie mitybą ir ūkininkavimą mokykloje ruošėme dirvą bei joje sodinome įvairias daržoves.

 

Dienos žodis: PRODUKTYVUMAS

Ketvirtadienis 05-11

Ryte išvykome į netolimą miestą Aurich, kur aplankėme energetikos muziejų EEZ. Ten mus supažindino su įvairiomis energetikos rūšimis, o ypač su vėjo energetika. Po to išvykome į vėjo jėgainių  „fermą“. Ten turėjome galimybę užlipti į apžvalgos aikštelę, esančią vėjo jėgainės viršuje. Suktais laiptais lipome net 65 metrus į viršų! Vaizdas iš viršaus buvo nuostabus! Nulipę žemyn žaidėme tradicinius vokiškus žaidimus, bandėme perskaityti sunkias vokiškas frazes.

 

Dienos žodis: VĖJAS

Penktadienis 05-12

Penktadienį buvo tęsiamas darbas kūrybinėse dirbtuvėse. Popiet vyko oficialus susitikimo apibendrinimas ir uždarymas. Vakare įvyko atsisveikinimo vakarėlis prie jūros. Šokome ir šėlome iki valiai!

 

Dienos žodis: PRATĘSIMAS

Šeštadienis 05-13

Šeštadienį keltu vykome į Langeoog salą, kur vyksta Šiaurės jūros atoslūgiai. Avėdami vandens batais, turėjome galimybę pasivaikščioti „jūros dugnu“ arba kitaip-dumbluotu smėliu, kurį kas kelias valandas apsemia vanduo. Salos ir pakrantės gidas papasakojo apie atoslūginio dugno gyvūnus, net patys smėlyje jų ieškojome! Po supažindinimo su šiuo fenomenu teko skubiai bėgti į krantą, nes pamatėmė, kad vanduo sparčiai artėja. Salos, kurioje nėra nė vieno automobilio, elektriniu traukinuku nuvažiavome i salos miestelį, kuriame valgėme vokišką šnicelį, vaikščiojome, turistavome. Šią dieną atsisveikinome su projekto draugais ir mokytojais, nes sekmadienį labai anksti ryte išvykom.

Šis Erasmus+ projektas suteikė mums daug galimybių susipažinti su Vokietijos kultūra, papročiais, unikalia gamta, žmonėmis, ekologiškumu, su tarptautiniu bendradarbiavimu. Įgijome daug naujų daugų iš Italijos, Lenkijos ir Vokietijos. Ši nuostabi šalis paliko mums daug neišdildomų įspūdžių, kuriuos sunku pamiršti. Nekantriai laukiame spalio mėnesio, kai vėl visi susitiksime Italijoje, Piacenzoje!

 

 

Simona Barzinskaitė, projekto dalyvė

 

 

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai