Tiriant korupciją Šiaulių ligoninėje įtarimai pareikšti ir „Eurovaistinės“ tinklo vadovėms

Tęsiant 2015 m. spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų korupcinių nusikaltimų Šiaulių ligoninėje atskleista, kaip į korupcines schemas buvo įtrauktas ir vienas vaistinių tinklas.

Remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų nustatytais  duomenimis įtariama, kad Šiaulių ligoninės direktorius vadovas P. S. buvo žadėjęs vieno vaistinių tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad šie, skirdami ar išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, tikslingai rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės. Nustačius šias aplinkybes ir gavus jas patvirtinančių duomenų, Šiaulių ligoninės direktoriui ir dviems šio vaistinių tinklo vadovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Tai dar viena korupcinė schema, kuri išaiškinta atliekant šį sudėtingą didelės apimties tyrimą. Kaip pranešta anksčiau, šiuo metu įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei, infrastruktūros direktoriui bei kitiems asmenims.

Iš viso atliekant šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų jau yra pareikšti 12 asmenų.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento ir Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Papildymas

Teisėsaugos atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje įtarimai pareikšti dviems „Eurovaistinės“ tinklo darbuotojoms, BNS antradienį patvirtino „Eurovaistinės“ tinklo atstovė. BNS žiniomis Specialiųjų tyrimų tarnyba įtarimus dėl prekybos poveikiu pareiškė „Eurovaistinės“ tinklo direktorei Kristinai Jakubauskienei ir „Eurovaistinės“ Šiaulių regiono vadovei.

Kaip pranešė BNS, STT pareigūnai įtaria, kad Šiaulių ligoninės direktorius buvo žadėjęs vaistinės tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus jie pacientams rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės.

BNS žiniomis, STT pranešime minimas Šiaulių ligoninės vadovo P.Simavičiaus artimas asmuo – ligoninės direktoriaus dukra, kuri yra savininkė Kaune veikiančio „Geros sveikatos šeimos gydytojo kabineto“.

Šaltinis: null