Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ryzenina/domains/siauliugidas.lt/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 74
V. Kudirkos progimnazijoje svečiavosi „Misija Sibiras'19“ dalyvis - Šiaulių gidas

V. Kudirkos progimnazijoje svečiavosi „Misija Sibiras’19“ dalyvis

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje svečiavosi „Misija Sibiras’19“ dalyvis Paulius Gideika. Svečias atvyko iš Plungės ir papasakojo kudirkiečiams apie bandomąjį žygį Lietuvoje, savo dalyvavimą misijoje, kuri jau antrąkart vyksta Kazachstane, nes Rusija neišduoda lietuviams vizų.
Iš svečio pasakojimo supratome, kad ir jų aplankytame krašte darbo užteko: kapinės toli nuo gyvenamųjų vietų, apžėlę, todėl teko brautis per krūmynus, juos pjauti, tvarkyti kapavietes. P. Gideika džiaugėsi, kad jų komandai pavyko rasti labai seną vienos mergaitės kapą ir šią žinią jie
pranešė senukui jos tėvui, gyvenančiam Lietuvoje. Nuotraukose buvo matyti, kaip per tiek metų pasikeitė kapinės, pati kapavietė, todėl visiems buvo smagu, kad senukui duotą pažadą įvykdė.
Vaikai klausinėjo, po kiek kilometrų tekdavo nueiti per dieną, ar sunkios buvo misijos dalyvių kuprinės, susidomėję klausėsi apie gabaliukais padalintą kryžių, kurį nuskraidino lėktuvu ir, surinkę iš tų gabaliukų, pastatė kalinių paskirstymo vietoje Kazachstane.
Džiugu, kad misijų dalyviai nuolat lankosi mokykloje ir pasakoja mokiniams tai, ką patys patyrė, išgyveno, suprato. Paulius kelis kartus pabrėžė, kad tokioje misijoje nelabai svarbu tavo fizinis pasirengimas, svarbiau tai, kas tavo galvoje ir širdyje. Jei tiki savo veikla, savo misija, tada ji būna lengva.

Rita Samoškienė