AktualuKultūra

Valstybinis Šiaulių dramos teatras paminėjo 85-erių metų veiklos jubiliejų

Valstybinis Šiaulių dramos teatras savaitgalį atšventė brandžią sukaktį – 85-erių metų. Jubiliejus paminėtas naujausiu teatro spektakliu ir aktorių foto galerijos „Aktoriai“ atidarymu.

baltoji-galerija-1Rugsėjo 23-oji – tai ta data, kai prieš 85 metus (1931 m.) Šiaulių scenoje buvo suvaidintas pirmasis spektaklis „Princesė Turandot“. Prieš dešimt metų, minint teatro 75-ąjį jubiliejų, šį spektaklį atgaivino režisierius Aidas Giniotis. Šiemet 85-ajam jubiliejui skirtas irgi šio režisieriaus darbas – šviežiausia teatro premjera satyrinis farsas „Vardan tos“ pagal Petro Vaičiūno pjesę „Patriotai“.

Į jubiliejinį spektaklį susirinkę svečiai stebėdamiesi vaikštinėjo pasikeitusia teatro fojė – nuo sienų į juos žvelgė aktoriai. Visi trupės nariai, net 31 aktorius, dalyvavo „baltai-juodoje“ foto sesijoje, kurią įgyvendino fotografas ir dizaineris Vilmantas Dambrauskas. Rezultatas – foto portretų galerija „Aktoriai“, kuri ir buvo atidaryta rugsėjo 25 dieną.

Teatro atvyko pasveikinti Kultūros ministerijos ir miesto valdžios atstovai, Šiaulių miesto kultūros įstaigų taip pat kitų teatrų vadovai bei aktoriai, teatre spektaklius statę režisieriai. Pasak ValstybinioŠiaulių dramos teatro vadovo Aurimo Žvinio, jei ne visi tie žmonės, kurie buvo yra ir dar bus teatre, čia būtų tik tuščia erdvė. O dabar visų jų dėka Valstybinis Šiaulių dramos teatras gali pelnytai vadintis profesionalaus meno ir kultūros centru Šiaulių mieste, o mes – sielos gydytojais, filosofais- akrobatais.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai