Tyrėjų naktį Šiauliuose – didžiausias Lietuvoje fotoaparatas

Penktadienį, 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks „Tyrėjų naktis“, pakviesianti iš arti pamatyti ir įsiamžinti didžiausiu Lietuvoje menininko Gintauto Kavoliūno sukonstruotu fotoaparatu. Lankytojų muziejuje lauks ir kitos veiklos. Renginys nemokamas.

Fotografijos muziejus jau trečius metus prisijungia prie tarptautinio projekto „Tyrėjų naktis“ ir kviečia kūrybiškai praleisti vakarą, susitinkant su senųjų fotografijos procesų meistru – Gintautu Kavoliūnu ir Fotografijos muziejaus edukatoriais. Į Fotografijos muziejų atvykstantis menininkas pademonstruos, kaip veikia jo paties sukonstruotas didžiausias Lietuvoje fotoaparatas ir pakvies įsiamžinti.

Gintautas Kavoliūnas – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos LAFA valdybos narys, VšĮ „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“ steigėjas ir puoselėtojas.

2014 m. Vilniuje Gintautas Kavoliūnas pirmą kartą viešai išbandė didžiausią Lietuvoje 163 x 137 x 149 cm dydžio, 800 mm objektyvo židinio nuotolio fotoaparatą, įrengtą automobilio priekaboje. Šiuo paties menininko sukonstruotu fotoaparatu kviesime įsiamžinti bendroje fotografijoje jau šį penktadienį 17 val. pėsčiųjų bulvare prie Fotografijos muziejaus.

Nufotografuoto vaizdo 100 x 70 cm dydžio sidabro druskų atspaudo gamybą kviesime stebėti gyvai Fotografijos muziejaus Studijoje tiesioginėje transliacijoje iš greta esančios fotolaboratorijos. Kiekvienas renginio dalyvis galės išbandyti vieną iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų – fotogramą, kurią gaminant fotolaboratorijoje ant šviesai jautraus pagrindo išdėliotų daiktų kompozicija apšviečiama kryptine šviesa, o vėliau ryškinama specialiomis cheminėmis medžiagomis.

Projektas „Tyrėjų naktis“ įvairiuose Europos miestuose vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Paskutiniojo rugsėjo penktadienio vakarą mokslininkai ir tyrėjai kviečiai dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, eksperimentuose, parodose ir t. t. Į šių metų „Tyrėjų nakties“ renginius įsitrauks daugiau nei 300 Europos miestų, tarp jų Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Molėtai ir kiti mažesni Lietuvos miesteliai. Kviečiame tyrinėti!