Aktualu

Virtuvės baldų gamyba: kaip nesuklysti?

Virtuvė jau nebėra vien tik erdvė maisto gaminimui. Tai susitikimų, bendravimo su šeima bei draugais vieta. Įsirengiant ar remontuojant namus virtuvės baldų gamyba yra viena didžiausių investicijų, todėl geras planavimas ir teisingas virtuvės baldų gamintojų pasirinkimas gali sutaupyti nemažai pinigų!

Funkcionalumas ar grožis?

Visi nori turėti gražiausius namus! Prieš imdamiesi savo virtuvės atnaujinimo, peržiūrime dešimtis, ar net šimtus pavyzdžių internete, susipažįstame su naujomis virtuvių tendencijomis, randame 7 patinkančias virtuvių idėjas. Tada pabandome visą tai sutalpinti į savo 9 m2 virtuvės plotą ir pasigaminame tokius virtuvės baldus, kurie turi visokių įmantrių taurių laikiklių, vyno dėtuvių, tačiau netelpa visi kiti būtini virtuvės rakandai.

Virtuvės baldai namuose keičiami tikrai retai, todėl specifiniai ar labai ryškus virtuvės baldų elementai po 3 metų gali atrodyti nepatraukliai. Galvodami apie savo virtuvės funkcionalumą, atsakykite sau į šiuos klausimus?

  • Kiek darbinio ploto Jums reikia patogiam maisto gaminimui?
  • Kiek erdvės reikia aplink plautuvę? Pastačius plautuvę šalia šaldytuvo, daiktus galėsite sudėti tik vienoje pusėje.
  • Jeigu įrenginėjate naujus namus, gudrus sprendimas yra virtuvės baldus nusipiešti ant grindų. Tada puikiai matysite ar bus patogu praeiti, ar nėra kampų už kurių kliūsite.
  • Jeigu Jūsų virtuvės erdvė nedidelė, gal verta spinteles pasirinkti iki pat lubų? Be abejo, viršutinių lentynų nepasieksite be laiptelio, tačiau turėsite pakankamai erdvės rečiau naudojamiems įrankiams.
  • Renkantis virtuvės baldų rankenėles dažnai žiūrime į dizainą, tačiau virtuvės baldai naudojami kasdien, todėl jos turi būti ergonomiškos.
  • Jei planuojate statyti automatinę indaplovę, gal tuomet verta skirti kuo mažiau erdvės plautuvei? Plautuvė šiuo atveju dažniausiai bus naudojama tik produktams ir rankoms nuplauti.
  • Kokia turi būti valgomojo erdvė? Gal jums virtuvėje pakaks mažo pusryčių stalelio, o gal reikia vieno didesnio stalo, kurį naudosite ir maisto ruošybai, jis tarnaus kaip valgomasis ir darbo stalas.

Kokia yra protinga virtuvės baldų kaina?

Mokėdami pinigus, visada norime gauti pačią geriausią prekę už mažiausią kainą. Dažnai girdime, kad kaimynas už virtuvę sumokėjo 2500 eurų, o mūsų draugas už tokią pačią virtuvę sumokėjo tik 2000 eurų. Kainas lyginti yra gerai, tačiau nereikia pamiršti, kad virtuvė susideda iš daugelio skirtingų elementų.

Kokia bus naudojama plokštė – MDP, MDF, faneruota? Laminuota ar dažyta? Koks bus stalviršis? Rankenėles kainuos 7 eurus už vienetą ar 35 eurus? Kokie bus stalčių mechanizmai? Karuselė gali kainuoti 30 eurų, gali kainuoti ir 300 eurų!  Ar bus stalviršio apšvietimas? Kokie durelių lankstai bus naudojami? Pagaminimo terminas taip pat daro įtaką kainai.

Kiekvienas renkasi pagal savo poreikį ir galimybes. Tačiau jei virtuvės baldus užsakote sau ir planuojate juos naudoti ilgiau nei 2 metus, būtų protinga nepasiduoti vien tik mažiausios kainos kriterijui, kad vėliau nereikėtu kasdien nervintis dėl sunkiai besidarinėjančių durelių, girgždinčio stalčiaus, nuo drėgmės atšokusių kampų ar susibraižiusių paviršių.

Todėl lygindami iš gamintojų gautus skirtingus pasiūlymus, dėmesį atkreipkite ne tik į kainą.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai