Vykdytas prevencinis reidas Rėkyvos ežero pakrantėse

Praėjusią savaitę, penktadienį, vykdytas prevencinis reidas Rėkyvos ežero pakrantėse. Reide dalyvavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus, Rėkyvos ugniagesių savanorių draugijos atstovai bei Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos, viešosios tvarkos ir sanitarijos skyriaus vyr. specialistai Paulius Stočkus ir Linas Gadliauskas.

Reido tikslas – Rėkyvos ežero pakrančių apžiūra, apiplaukiant ežero perimetrą savanorių ugniagesių kateriu. Šiuo tikslu siekiama kontroliuoti teritorijas, kuriose, pagal gaisrų atvirose teritorijose statistinius duomenis, dažniausiai kyla pakrančių durpyno gaisrai dėl neatsargaus elgesio su ugnimi.

Reido metu ežero pakrantėse laužų deginimo atvejų neužfiksuota. Dėl šalto oro poilsiautojų ežero pakrantėse nerasta, sutikti 4 žvejai, kurie buvo informuoti dėl neatsargaus elgesio su ugnimi keliamų pavojų. Apiplauktose ežero pakrantėse yra dideli pernykštės sausos žolės, švendrių, krūmokšnių plotai, pereinantys į durpynus. Šiuo metu Rėkyvos ugniagesių savanorių draugija vykdo budėjimus ir reaguoja į iškvietimus bei pavojingas situacijas ežero pakrantėse.