Šiauliuose suspindo saulėtoji eglutė!

Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštės skvere įžiebtas pagrindinis žiemos švenčių simbolis – gražuolė saulėtoji Šiaulių eglutė. Pakeitus ilgametę tradiciją, šiemet kalėdinio sezono pradžia paskelbta šeštadienį. Gražus prasidėjusios žiemos vakaras į miesto širdį sukvietė didžiulę minią šiauliečių.

Eglutės įžiebimo šventę pradėjo teatralizuotas pasirodymas „Saulės pagrobimas“ apie senąjį Saulės grįžimo į dangų mitą ir archajiškuosius kalvį Kalėdą bei Elnią devyniaragį. Vėliau scenoje pasirodė ir pats tikriausias lietuviškasis senelis Kalėda. o Šiaulių meras Artūras Visockas, padedant visiems susirinkusiems vaikams, įžiebė didžiąją miesto kalėdinę puošmeną.

Nušvitus saulėtąjai Šiaulių eglutei, šiauliečius džiugino Rūtos Ščiogolevaitės ir Egidijaus Sipavičiaus koncertas bei įspūdingas šviesų šou ant Savivaldybės pastato.

Už eglės šakų nukirtimą ir transportavimą sumokėta 5000 Eur, o pagrindinės miesto eglės karkaso nuoma ir puošimo žaislais, girliandomis ir blykstėmis paslauga kainavo beveik 24 tūkst. Eur.

Gruodžio 4-ąją Kalėdų eglę įžiebs rėkyviškiai, gruodžio 6 d. – Gubernijos mikrorajono gyventojai, o gruodžio 8-ąją pasipuoš Chaimo Frenkelio vilos parkas ir Šiaurės Lietuvos kolegijos aikštė. Išskirtinė floristinė eglė Šimšės mikrorajone suspindės dar gruodžio 7-ąją.