AktualuŠiauliai

Su savo kurtais personažais studentas skinasi kelią į kompiuterinių žaidimų rinką

14877179_1673728866272486_1978609021_nŠiaulių valstybinėje kolegijoje studijuoja labai daug talentingų studentų. Vieni mėgsta šokti, kiti dainuoti, treti turi dar įdomesnių pomėgių. Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Verslo ir technologijų fakultete, informacijos paslaugas studijuojantis trečiakursis Reinaldas Šulskis turi menininko gyslelę – padeda kurti žaidimą piešdamas jo veikėjus.

Nuo pat vaikystės paėmęs pieštuką į rankas, Reinaldas iki šiol negali jo paleisti. Artimieji juokauja, kad jis gimė su pieštuku rankoje. Jaunuolį piešti pastūmėjo filmukas „Drakonų kova“. Bėgant laikui ir tobulėjant įgūdžiams, Reinaldas susidomėjo grafiniu dizainu, kurį jau praktikuoja šešerius metus. „Pradžioje grafinis dizainas man buvo naujas dalykas, juo pradėjau domėtis pamatęs žaidimą „Little Fighter 2“. Šio žaidimo fanai sukūrė tinklapį, kuriame buvo galima pasidalinti savo mintimis apie žaidimą bei fanų sukurtais darbais, pavyzdžiui piešiniais, muzikiniais kūriniais, istorijomis bei dar daugiau.“

Pomėgis tapo papildomu darbu

Po kelerių metų vienas „Little Fighter“ žaidimo fanų, sugalvojo sukurti kitą žaidimą pavadinimu „Ultimate Fighter Online“. Jam reikėjo komandos, todėl jis kreipėsi į fanus. Jis pasiūlė darbą tiems, kas norėjo ir galėjo atitikti jo lūkesčius. „Pabandžiau ir aš, nusiunčiau keletą savo darbų ir jie jam patiko. Dirbti pradėjau nuo liepos mėnesio“. Kuriant šį žaidimą bendravimas vyksta anglų kalba, nes dabartinėje komandoje dirba žmonės iš daugelio pasaulio šalių, tokių kaip JAV, Vokietija, Izraelis, Lenkija.

Jaunuolis dirba su programomis „GIMP“ ir „Paint.Net“, daugelis paklaustų kodėl ne „Photoshop“, jaunuolis teigia, kad jam užtenka ir šių dviejų programų, nes visą darbo progresą jis atlieka su jomis – nuo eskizavimo, spalvų derinimo, šešėlių iki paskutinio brūkštelėjimo.

Apie patį žaidimą

14876236_1673728859605820_312440411_oReinaldas pasakoja, kad žaidimas „Ultimate Fighter Online“ yra veiksmo žaidimas, kuriame žaidėjai valdo įvairius veikėjus, kovoja prieš priešininkus, keliaujant po įvairias vietoves. Žaidimas bus nemokamas. Žaidžiant yra renkami taškai ir jais pasinaudojus, bus galima atrakinti papildomus veikėjus ir taip padidinti jų įvairovę. Planuojama žaidimą pritaikyti ir išmaniesiems telefonasms. Kol kas žaidimas dar nebaigtas, taičiau jau aišku, kad bus 7 veikėjai, kuriuos galės valdyti žaidėjas ir 3 veikėjai, kuriuos valdys kompiuteris. Veikėjai įvairūs: gatvės kovotojas, mergina, kuri naudoja magiją, ledo bei ugnies elementų naudotojai, mergina su gitara – kirviu, burtininkas, riteris, eskimas, didžiulis ledo monstras, būtybės iš ledo. „Žmogeliukų piešimas užtrunka įvairiai, gali užimti 2 valandas, ar net pusę valandos, priklauso nuo pozos. Kartais užtenka nukopijuoti seną ir perpiešti tik keletą detalių“,– teigė pašnekovas.

 

Studijos ir ateities planai

14875359_1672746079704098_1849117575_nStudijuodamas informacijos paslaugas, Reinaldas teigia, kad jo specialybė nėra susijusi su šiuo pomėgiu. „Kiti galėtų teigti, kad informaciją galimą perteikti vaizdais, bet manau, kad tai būtų tiesiog gilus mąstymas. Ateitį planuoju sieti su šiuo pomėgiu ir galbūt studijuoti kažką su šia kryptimi.“,– teigė pašnekovas.

Norint gyvenime kažką pasiekti, svarbiausia daryti tai, kas yra arčiausiai širdies, nebijoti įgyvendinti savo svajones ir galbūt ateityje Jums pomėgis taip pat virs darbu, kaip nutiko Reinaldui.

Solveiga Kaklauskaitė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai