Gyventojai krosnyse degina viską – plastiką ir net gumą

Šią savaitę Šiaulių aplinkosaugininkai pradėjo akcija „Kaminukas“. Surengus pirmuosius reidus, nustatyti 6 pažeidimai. Deginamas plastikas, baldų gamybos atliekos ir net guma. Pradėti tyrimai, atsakingiems asmenims bus surašyti protokolai ir skirtos baudos.

Nors eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse galima naudoti tik kurą, tačiau to laikosi ne visi. Neretai įmonės ar fiziniai asmenys ne tik nekreipia dėmesio į gresiančias baudas, bet netausoja savo ir aplinkinių sveikatos. Šiaulių regiono aplinkosaugininkai atliko reidus Šiauliuose, Pakruojo, Akmenės, Mažeikių, Telšių ir Radviliškio rajonuose. Patikrinus pusšimti įmonių ir individualių valdų nustatyti 6 atliekų deginimo atvejai. Į katilus metama viskas, pakuotės, plastikas, dažyta mediena ir medžio drožlių plokštės.

kaminasKlijuoto medžio drožlių plokštėmis savo patalpas šildė viena Šiaulių įmonė ir baldus gaminantis telšiškis. Akmenės rajone aplinkosaugininkai iš vienos įmonės teritorijos pastebėjo kylančius juodus dūmus ir rado deginamas gumos atliekas. Laužą iš atliekų sukūrę darbininkai bandė atšildyti prišalusį traktoriaus kaušą, dėl įvykio pradėtas tyrimas.

Atsakingiems asmenims bus surašyti protokolai ir skirtos baudos. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų yra numatyta bauda – piliečiams nuo 28 iki 57 eurų, o pareigūnams – nuo 57 iki 115 eurų. Be to pažeidėjams gali tekti atlyginti ir gamtai padaryta žalą, kuri priklauso nuo sudegintų atliekų kiekio. Minimali žala – 100 eurų.

Gyventojai pastebėję, kad kaimynai degina atliekas, gali kreiptis į aplinkos apsaugos agentūras arba pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.