Per savaitę gripo ir peršalimo atvejų Šiauliuose – beveik dvigubai daugiau

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pirmąją šių metų savaitę (sausio 4-10 d.)  Lietuvoje gerokai išaugo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).  Bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis pasiekė 53,8 atv./10 tūkst. gyventojų. Anskčiau, 53-ąją praėjusių metų savaitę,  šis sergamumo rodiklis siekė 35,0 atv./ 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų pirmąją savaitę užregistruotas Utenos administracinėje teritorijoje (34,78 atv./ 10 tūkst. gyventojų), o didžiausias – Kauno (64,79 atv./ 10 tūkst. gyventojų)  ir Vilniaus (64,88 atv./ 10 tūkst. gyventojų) administracinėse teritorijose.

Šiauliuose praeitą savaitę užfiksuoti 1021 gripo ir ŪVKTI atvejai, kai savaite prieš tai buvo ko ne per pusę mažiau – 585. Gripo atvejų skaičius taip pat gerokai šoktelėjo į viršų – praeitą savaitę jų fiksuota net 19, kai prieš tai buvo vos 1.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 53-iosios praėjusių metų savaitės duomenimis, labiausiai sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo penkiose iš dešimties administracinėse teritorijose: Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Tauragės.

Pirmąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo ligoninėje buvo gydoma 11 asmenų.

Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis buvo mažesnis – siekė 34,9 atv./10 tūkst. gyventojų.

Šaltinis: null