Bus tęsiama Bačiūnų gatvės rekonstrukcija

Šiaulių miesto savivaldybė toliau tęs pradėtą Bačiūnų gatvės rekonstrukciją. Jau pasirašyta sutartis su rangovais, darbai prasidės birželio mėnesį. Savivaldybės ir darbus atliksiančios bendrovės vadovai atsiprašo šiauliečių už būsimus nepatogumus, tačiau dedamos visos pastangos ir skiriamos įspūdingos miesto lėšos, kad rekonstrukcijos projektas būtų atliktas per kiek įmanoma trumpesnį laiką. Ne per 5 ar 6, o per dvejus metus.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir UAB „Šiaulių plentas“ generalinis direktorius Juozas Aleksa pasirašė sutartį dėl tolimesnės Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos. Pagal sutartį rangovai turės dirbti gana sparčiu tempu. Iki birželio turi būti parengta reikalinga dokumentacija ir prasidėti realūs darbai. Šiais metais turėtų būti galutinai užbaigti II etapo (915 m ilgio atkarpos nuo Vyturių iki Žiogų gatvės), III etapo (915 m ilgio atkarpos tarp Žiogų ir Žaliasodžių gatvių) darbai ir pradėtas IV etapas (nuo Žaliasodžių iki Poilsio g.).

„Dar neseniai norai sutvarkyti Bačiūnų gatvę atrodė kaip svajonė. Ši svajonė ne tik realizuojasi, bet ir tampa pavyzdžiu visai Lietuvai, kaip reikia įgyvendinti projektus. Vyriausybėje ne kartą klausiau, ar reikia laikytis Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės nurodymų ir projektus vykdyti kuo efektyviau, taupant laiką ir finansus? Džiaugiuosi, kad Ministras Pirmininkas ir kiti Vyriausybės atstovai sureagavo į mūsų norą teisingai įgyvendinti projektus. Pirmasis toks efektyvios statybos pavyzdys galėtų būti Šiaulių sporto gimnazijos naujoji salė. Viliuosi, kad Bačiūnų gatvė taps antruoju ekonomiškumo pavyzdžiu ne tik Šiauliams, bet ir visai šaliai. Rangos konkursą laimėjo Šiaulių bendrovė, ji jau turi nemažai įsipareigojimų mieste, taigi jos laukia rimti išbandymai. Tikiuosi, kad, nepaisant nedidelių pelno maržų, savo darbą jie atliks garbingai ir atsakingai“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, rekonstrukcijos projektui daugiausia skiriama miesto pinigų.

„Vyriausybė mums yra prižadėjusi 1 mln. eurų prisidėti solidarumo ir tos gerosios praktikos vardan. Iš miesto biudžeto šiai rekonstrukcijai skiriame tikrai didelius pinigus. Jei skaičiuotume su Vyriausybės lėšomis, iš viso turime 3,8 mln. eurų. II–IV etapams mums iš viso reikėtų kiek didesnės sumos – 4,4 mln. eurų. Trūkstamus 600 tūkstančių, tikimės, Taryba galės paskirti iš viršplaninių pajamų, kurių laukiame matydami dabartines biudžeto įplaukų tendencijas. Per dvejus metus turėsime sutvarkytą ne tik visą Bačiūnų gatvę, bet ir Poilsio gatvę su automobilių statymo aikštelėmis Rėkyvos tilto ir paplūdimio prieigose. Pasibaigus II etapui, esame numatę pirmenybės tvarka asfaltuoti ir Žemynos gatvę, juolab kad gyventojai patys sutiko prisidėti prie tų darbų“, – komentavo Antanas Bartulis.

UAB „Šiaulių plentas“ generalinis direktorius Juozas Aleksa patvirtino, kad gatvės ir dviračių tako rekonstrukcijos darbus atliks laiku, kokybiškai.

„Gyventojų noriu paprašyti kantrybės, laukia rimta rekonstrukcija. Darbų bus daug, laiko duota mažai, taigi komfortiškų sąlygų vairuotojams nepažadame. Patirties toje gatvėje turime, esame optimaliai sureguliavę šviesoforus, kad ir vairuotojai neįstrigtų spūstyse, ir mes savo darbus galėtume dirbti. Antrame etape dar gelbės apvažiavimas, vėliau teks susitaikyti su šviesoforais. Tikimės visų supratimo, o mes stengsimės viską atlikti kuo greičiau“, – žadėjo J. Aleksa.

Rekonstruota gatvė turėtų būti 2 eismo juostų (3,5 m pločio) su 1 m pločio kelkraščiais. Bus rekonstruojama 12 autobusų stotelių, 9 iš jų su paviljonais. Ties autobusų stotelėmis bus įrengtos iškiliosios perėjos. Dešinėje gatvės pusėje įrengiamas 3 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas su poilsio aikštelėmis. Kairės pusės kai kuriuose ruožuose projektuojamas pėsčiųjų takas.

Šį pavasarį užbaigti Bačiūnų gatvės I etapo (iki Vyturių g.) darbai. Rekonstruota 625 m gatvės atkarpa: paklotas naujas pagrindas, pėsčiųjų ir dviračių takas su poilsio aikštelėmis. Įrengtos trys autobusų įvažos su paviljonais, naujas gatvės ir pėsčiųjų tako apšvietimas, rekonstruota lietaus vandens nuvedimo sistema. I etapo darbų vertė – 1 mln. eurų.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šaltinis: null