Dėl COVID-19 nauji apribojimai Šiauliuose – draudžiami renginiai, laukia nuotolinis mokymas

Trečiadienio popietę posėdžiavusi  Šiaulių miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė COVID-19 plitimą ir nusprendė, kokių priemonių reikia imtis, norint suvaldyti  situaciją.

Posėdžio metu informuota, kad šią savaitę mobiliame mėginių paėmimo punkte numatoma padaryti apie 800 tyrimų. Bus didinamos socialinių ir globos įstaigų darbuotojų profilaktinių patikrinimų apimtys, profilaktiškai bus tiriama ir dalis sveikatos įstaigų pacientų. Gavus duomenų apie naują galimą židinį, į tą įstaigą ar įmonę vyks mobili tyrimų komanda, bus tiriami visi darbuotojai. Kol rezultatai paaiškės – įmonė trumpam turės pristabdyti darbą. Pastaruoju metu tyrimai buvo atliekami prekybos centro „Senukai“ ir Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojams.   

Įvertinusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento ir kitų specialistų siūlymus, Šiaulių miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijanusprendė:

  • Įstaigoms, įmonėms darbą organizuoti nuotoliniu būdu arba bent jau keičiant dirbančias komandas praėjus 14 kalendorinių dienų nuo komandos darbo pradžios.
  • Didinti Šiaulių mobilaus patikros punkto pajėgumus, kreipiantis į Šiaulių apskrities savivaldybes, neturinčias mobiliųjų patikros punktų, dėl žmogiškųjų išteklių skyrimo Šiaulių mobilaus patikros punktui.
  • Stabdyti pacientų priėmimą (iki spalio 11 d.) iš namų Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, išskyrus pacientus iš gydymo įstaigų, kurių sveikatos būklė patikrinta.
  • Nuo pirmadienio (09.28) pamokos 6-12 klasių mokiniams bus organizuojamos nuotoliniu būdu, 1-5 klasių vaikai ir darželinukai toliau tęs ugdymą įstaigose, užtikrinant srautų nesimaišymą. Neformalusis ugdymas visiems mokiniams vyks tik nuotoliniu būdu. Šios priemonės numatomos dviem savaitėms.
  • Nuo rugsėjo 25 dienos dviem savaitėms numatoma uždrausti kultūros renginius, nuo 26 dienos – sporto renginius, išskyrus šalies sporto šakų federacijų renginių sistemai priklausančius ir aukšto meistriškumo renginius.
  • Nuo pirmadienio (09.28) stabdoma skaityklų veikla, ribojamas bibliotekų darbas.
  • Stabdomas lankymas socialinėse globos įstaigose, nutraukiama dienos centrų veikla.
  • Sudarant santuokas į ceremonijos patalpą bus įleidžiama po 6 žmones.
  • Primygtinai rekomenduojama neorganizuoti asmeninių švenčių, prekybos centruose ir kitose uždarose patalpose numatoma kontroliuoti ar taisyklingai dėvimos apsauginės kaukės.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija