Jelgava kviečia į smėlio skulptūrų festivalį

Jau dešimtąjį kartą su Šiauliais besibičiuliaujantis Jelgavos miestas rengia Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį „Summer Signs“. Festivalis yra vienas gražiausių ir didžiausių vasaros kultūrinių renginių Latvijoje. Smėlio skulptūrų festivalio dalyviai birželio 11–12 dienomis Pašto saloje galės išvysti įvairias skulptorių interpretacijas apie žmonijos kilmės vietą – Afriką.

smelio skulptura1(1)Šių metų festivalio tema pasirinktas kontinentas, įkvepiantis savo spalvingumu, gamtos didingumu ir gyvūnijos pasauliu. Šių metų festivalyje naujus iššūkius priims ir kūrybinius sprendimus demonstruos 15 profesionalių skulptorių iš Latvijos, Lietuvos, Portugalijos, Bulgarijos, Turkijos, Norvegijos, Ukrainos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos ir Rusijos. Menininkai savo darbams kurti panaudos daugiau kaip 1000 tonų smėlio, kuris specialiai bus atvežtas į Pašto salą. Smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje tapo didžiausiu šios rūšies konkursu Baltijos šalyse. Festivalio metu bus kuriami ne tik konkursiniai darbai, bet ir įvairūs papildomi smėlio meno objektai: smėlio baras, demonstracinės skulptūros ir fotoskulptūros.

Mažiausieji dalyviai turės galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus smėlio dirbtuvėse. Planuojama ir ypatinga staigmena, susijusi su gimimo dienos tortu.

Susirinkusiesiems nuobodžiauti neleis Lauris Reinikis, Aija Andrejeva, Samanta Tīna, grupės „Musiqq“, „Otra Puse“, „Pulsa efekts“ ir kt.

Pagalvota ir apie šeimas bei pačius mažiausius festivalio lankytojus: visą dieną Smėlio skulptūrų parke vyks muzikiniai pasirodymai ir rateliai kartu su pamėgtais personažais.

Kiekvieno vakaro programą užbaigs diskotekos.

Bilieto kaina suaugusiam – 4 eurai, vaikui – 2 eurai, šeimos bilietas (2 suaugę, 2 vaikai) – 6 eurai.

Daugiau informacijos www.festivali.jelgava.lv.