Jungtinėje Karalystėje gyvenanti menininkė Indrė Šerpytytė apie kūrybą pasakos Šiaulių publikai

Antradienį (liepos 26 d.) 17 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks susitikimas su Jungtinėje Karalystėje gyvenančia lietuvių menininke, viena iš Fotografijos muziejuje veikiančios parodos „Požiūris į senovinę fotografiją“ autorių Indre Šerpytyte. Renginys nemokamas.

I. Šerpytytė kūriniuose nagrinėja atminties, traumų ir praradimų klausimus per Lietuvos pokario ir dabartinę istoriją. Anot menininkės, tai, kad ji užaugo svetur, suteikia jai galimybę kritiškiau pažvelgti į gimtosios šalies istoriją. Nebepriklausymo gimtinei jausmas verčia menininkę ieškoti savo šaknų, todėl ji kūryboje bando rekonstruoti paveldėtą atmintį taip siekdama jos apčiuopiamumo.

I. Šerpytytė gimė 1983 m. Palangoje, tačiau nuo 14 metų gyvena Londone. 2006 m. menininkė Braitono Universitete įgijo fotografijos bakalauro laipsnį, o 2009 m. fotografijos magistro laipsnį Karališkajame Menų koledže Londone, kur šiuo metu gyvena ir dirba.

Menininkės darbai eksponuoti tokiose galerijose ir muziejuose, kaip: „MoMa“ (Niujorkas, JAV), Viktorijos ir Alberto muziejuje (Londonas, Jungtinė Karalystė), Nacionaliniame medijos muziejuje (Bradfordas, Jungtinė Karalystė), Šiuolaikinio meno muziejuje (Krokuva, Lenkija), „The Photographers gallery“ (Londonas, Jungtinė Karalystė) ir kt.

2011 m. I. Šerpetytė buvo nominuota Metų atradimo apdovanojimui Europos svarbiausiame fotografijos festivalyje „Recontres d‘Arles“ (Arlis, Prancūzija). Menininkės kūryba pastaraisiais metais pristatyta ir Lietuvoje: 2011 m. Vilniaus fotografijos galerijoje asmeninė paroda „1944-1991“, 2014 m. darbai eksponuoti Kauno fotografijos galerijoje vykusioje parodoje „Pokario istorijos“.

Fotografijos muziejuje šiuo metu veikia Vito Luckaus fotografijos centro kuruojama paroda „Požiūris į senovinę fotografiją“, kurioje eksponuojami trylikos skirtingų kartų Lietuvos bei užsienio autorių darbai, atspindintys naujas prasmes, sukurtas panaudojant senovines fotografijas. Lankytojai parodoje gali išvysti ir I. Šerpytytės darbus. Tai antrasis Fotografijos muziejuje organizuojamas susitikimas su parodos autoriais. Gegužės mėnesį lankytojai buvo kviečiami pabendrauti su Šiauliuose gimusia fotomenininke Galina Moskaleva. Paroda „Požiūris į senovinę fotografiją“ veiks iki 2016 m. rugsėjo 18 d.