Ketvirtasis renginių ciklo „Kiemai“ susitikimas Šiaulių daugiabučių kiemuose

Rugpjūčio 12 d., pirmadienį, 17.30 val. Stoties g. 8 kieme (prie Dubijos g. bendrabučių) pokalbiui-diskusijai „Kultūros nesusipratimai ir kitos heter-u-topijos“ susitinka rašytojas, eseistas Andrius Jakučiūnas ir filosofijos profesorius, kultūros teoretikas Gintautas Mažeikis.

Nuo 17.00 val. besirenkančius į renginį dainomis pasitiks neseniai savo būsimos debiutinės plokštelės „Bitės skrydis“ kūrinius pristačiusi Elzė Urbietytė.

Tai jau ketvirtasis šiais metais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamo renginių ciklo „Kiemai“ renginys, kuriame tradiciškai susitinka ir aktualiomis temomis diskutuoja žinomi kultūros ir visuomenės veikėjai.

Įgyvendindama šį projektą biblioteka siekia per žinomų asmenybių ir kultūros veikėjų dialogus pateikti profesionalųjį meną ir kultūrą ne institucinėje aplinkoje, artimoje, neutralioje miestiečiams aplinkoje. Kartu norima skatinti bendruomenių socialinį aktyvumą, vieniems primenant, kitiems pasiūlant atrasti kiemų erdvę kaip intymią bendruomenės vietą, kurioje gali susitikti ir drauge kalbėtis, diskutuoti ir įgyvendinti sumanymus įvairių subkultūrų, socialinių ar religinių grupių atstovai.

Organizatorių teigimu, projekto idėja gimė natūraliai, stebint tai, kas jau ir taip vyksta mūsų mieste. Pasirodžius Rimanto Kmitos, pirmojo renginio svečios, romanui „Pietinia kronikas“, Šiauliuose ėmė atgyti kiemų kultūra. Šiaulių turizmo informacijos centras pradėjo organizuoti ekskursijas „Šiauliai: pakiemiais, pagrioviais, patvoriais“, „Pietinia kronikas gyvai“, visuomenei pristatyti spektakliai „Pietinia kronikas“, „Čia aš Varatarius“, kurių veikėjai – paribiški kiemų subjektai.

Organizatoriai tikisi, kad šis projektas, kuriame bendradarbiauja ir miesto įstaigos, ir bendruomenės, bus tęsiamas 2020 m. bei galėtų tapti dar viena Šiaulių miesto vizitine kortele.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.