Knyga prie Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija pasipuošė gražiu ir prasmingu akcentu – prie mokyklos pastato ant akmens buvo padėta metalinė knyga su mokyklos įkūrimo metais bei Vinco Kudirkos žodžiais „Siek idealo tik doro ir aukšto“. O pradžia buvo tokia.

2018 m. vasarą mokykloje viešėjo antrojo dr. Vinco Kudirkos pradžios mokyklos vedėjo Juozo Rusecko anūkas Raimondas Mickus su šeima. Atvykę aplankyti Lietuvos iš JAV, jie atvežė dovanėlę – mokyklos reikmėms padovanojo 300 eurų, kuriuos skyrė J. Rusecko dukterys Giedrė bei Danguolė ir pats Raimondas. Čia ir iškilo klausimas, o kam tuos pinigus panaudoti, kad nebūtų išleisti smulkmenoms. Po truputėlį rutuliojosi mintis, kad reikia prie mokyklos kokio nors akcento, be to, juk 2020 m. mokykla turėjo minėti 90-metį.

Taip iš Bridų ŽŪB laukų atkeliavo didelis ir gražus akmuo , už kurį nuoširdų ačiū tariame Bridų ŽŪB direktoriui A. Samoškai, suradusiam ir organizavusiam jo atvežimą į mokyklos kiemą. „Gamkalvės“ meistrai nukalė ir pritvirtino prie akmens išvaizdžią metalinę knygą, o lėšomis parėmė Vinco Kudirkos progimnazijos 9-osios laidos aštuntokų tėveliai, dalį lėšų skyrė Šiaulių m. savivaldybė.

Ir nors pandemija sutrukdė mums visiems atšvęsti mokyklos 90-metį, progimnazijos kiemelyje atversta knyga mums primins ir gražią Juozo Rusecko giminių dovaną, nuo kurios viskas prasidėjo, ir aštuntokų tėvelių bei miesto valdžios paramą. Mes dabar gyvename gražiau!

Rita Samoškienė