Ligoninėje paskelbtas gripo karantinas: uždraustas ligonių lankymas

Nuo vasario 7 d. Šiauliuose paskelbus gripo epidemiją, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paskelbtas gripo karantinas. Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorės Vaivos Makštutienės, nuo šiol ligoninėje pacientų lankymas uždraustas, o medikai griežtai laikosi Šiaulių miesto administracijos direktoriaus patvirtinto sezoninio gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros, profilaktikos ir kontrolės priemonių plano nurodymų.
Lankytojai, atnešę siuntinius ligoninės pacientams, turės juos palikti rūbinėje, nurodę skyrių, palatą, kur gydomas pacientas, bei jo vardą ir pavardę.
Pagal Šiaulių miesto administracijos direktoriaus patvirtintą sezoninio gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros, profilaktikos ir kontrolės priemonių planą gripo epidemijos metu ligoninės medikai kas savaitę teiks duomenis Šiaulių visuomenės sveikatos centrui apie ligoninėje dėl gripo hospitalizuotus pacientus.
Be to ligoninė įpareigota paimti ėminius asmenims, gydomiems Intensyviosios terapijos skyriuje, kuriems įtariamas gripas ir jo sukeltos komplikacijos taip pat mirties dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų atvejais ir siųsti į Nacionalinį visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių
skyrių virusologiniams tyrimams atlikti.