Margučių ridenimo ir puošimo pramogos šeimų šventėje „Vaikų Velykėlės“

Balandžio 5 ir 8 d. Šiauliai kvies vaikus ir jų šeimas Atvelykį pasitikti ir atšvęsti linksmai. Balandžio 5 d., ketvirtadienį, Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) vyks smagi Atvelykio vakaronė, kurioje netrūks pramogų, koncertų ir žaidimų su Velyke. Balandžio 8 d. šiauliečiai susitiks šv. Mišiose, dalyvaus margučių puošimo ir ridenimo varžybose, koncertuose, kurie vyks skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose. Vaikų laukia linksmos kūrybinės veiklos, jaukios muzikinės popietės.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.

 

Tradiciškai Lietuvoje švenčiamas Atvelykis užbaigia Velykų savaitę ir yra laikomas vaikų švente. Per Atvelykį, dar kitaip vadinamą vaikų Velykomis arba Velykėlėmis, visas dėmesys skiriamas vaikams – tik vaikai daužo kiaušinius, laukia Velykės su dovanomis ir kiškio pyragu. Iki Atvelykio arba per jį tradiciškai krikštatėviai lanko savo krikštavaikius, dovanoja jiems margučius ir kitas dovanas. Todėl Šiaulių kultūros centras kviečia vaikus, jų tėvus, senelius, krikštatėvius susiburti ir linksmai paminėti paskutiniąsias Velykų savaitės dienas.

Atvelykio šventė prasidės jau balandžio 5 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102), kuriuose vaikų ir jų tėvų lauks pramogos, linksmybės ir žaidimai su Velyke bei smagus Šiaulių kultūros centro šokių ansamblio „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė) ir folkloro ansamblio „Sedula“ (meno vad. V. Gintilaitė) koncertas.

Balandžio 8 d., sekmadienį, vaikų lauks kupina veiklų diena. 11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) vyks šv. Mišios, skirtos vaikams ir jaunimui. 12 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vaikus pasitiks smagios Velykės išdaigos, margučių ridenimas, puošimas bei kitos pramogos. Organizatoriai atskleidžia, kad šventės dalyviai turės galimybę marginti įspūdingo dydžio kiaušinius, o „Saulės radijas“ kvies visus išbandyti linksmą unikalią pramogą – kiaušinsvydį. Po smagių žaidimų vaikai ir jų šeimos galės dalyvauti nuotaikingoje muzikinėje popietėje, kurioje koncertuos muzikos studija „Nieko tokio“ (meno vad. V. Kamrazeris), vaikų meninė studija „Pūūūka“ (meno vad. B. Šimkuvienė), vaikų muzikos studija „En-den-du“ (meno vad. S. Rusevičienė ir L. Dudnikienė), vaikų vokalinis ansamblis „Mikitukas“ (meno vad. E. Žalalienė), Dainų progimnazijos vaikų ansamblis „Lašeliai“ (meno vad. A. Kardašienė) ir Lipinskų šeima. Šventę puoš lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenės paroda-dovana Šiaulių miestui „Beržinuko margučiai“.

Veiklų netrūks ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7), kuriuose 14 val. vaikai mokysis kiaušinių marginimo vašku, dalyvaus margučių ridenimo varžybose ir gražiausio margučio rinkimuose, žais tradicinius žaidimus bei puoš Velykų medį. Šias kūrybines veiklas papildys smagus Šiaulių kultūros centro šokio studijos „Repeticija“ (meno vad. L. Jokubaitienė), vokalo studijos „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė) ir vaikų vokalinio ansamblio „Lašeliai“ (meno vad. R. Majauskienė) koncertas. Šventės metu dalyviai galės grožėtis velykinių puokščių ir margučių paroda „Pavasaris margučių raštuose“.

Organizatoriai tikisi, kad šventės atrakcijos suburs ne tik vaikus, bet ir jų artimuosius smagiai kartu praleisti laiką, o nuotaiką kels pirmieji pavasariniai spinduliai.