Miestas euforijoje – Šiaulių gimtadienis palydėtas nepamirštamu šou

Dvi dienas 781-ąjį miesto gimtadienį šventę Šiauliai baigiamąjį akcentą uždėjo taip griausmingai, kad kalbų ir įspūdžių užtektų iki kitų metų. Šiaulių dienos išlydėtos dviem įspūdingais koncertais ir kvapą gniaužiančiu muzikiniu fejerverku.

Po visą dieną trukusių pramogų, įvairiausių veiklų, parodų, ekskursijų , koncertų, žaidimų ir kitokių atrakcijų, šiauliečiai traukė atsiimti bene laukiamiausios Šiaulių gimtadienio dovanos – net dviejų išskirtinių koncertų.

Prisikėlimo aikštėje būrėsi šiuolaikinės muzikos gerbėjai. Čia tikrą pirtį užkūrė garsiausi šalies atlikėjai. Scenoje pasirodė visoje Lietuvoje ir už jos ribų miesto vardą garsinanti šiauliečių grupė „Colours of Bubbles“, šiais metais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavę  „Fusedmarc“,  pirmąkart Šiauliuose koncertavęs vienas populiariausių šalies atlikėjų „Daddy was A Milkman“, roko veteranai Povilas Meškėla su „Rojaus tūzais“ ir legendinės grupės „Foje“ narių suburti  „Kiti kambariai“.

Pastarajai grupei išskirtinį dėmesį skyrė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Klaipėdoje, Jūros šventėje, su grupės būgnininku Algiu Kriščiūnu susipažinęs meras, užlipęs į sceną, asmeniškai padėkojo visiems „Kiti kambariai“ komandos nariams ir prisipažino jau laikantis juos draugais.

Na, o vos priartėjus prie Talkšos ežero pakrantės atrodė, kad patekai į vieną iš didžiausių pasaulio operos teatrų. Šventiniame baigiamajame simfoninės muzikos koncerte skambėjo žymiausi klasikos kūriniai, kuriuos dovanojo Šiaulių kamerinis bei Lietuvos valstybinis simfoninis orkestrai ir solistai Kostas Smoriginas, Merūnas Vitulskis ir Viktorija Miškūnaitė. Įspūdingam sąstatui dirigavo jaunas maestro – charizmatiškasis Šiaulių kamerinio orkestro vadovas Ričardas Šumila.

Maestro, solistams, muzikantams ir visiems, kūrusiems Šiaulių gimtadienio šventę meras Artūras Visockas tūkstantinę minią paragino padėkoti plojimais, iškėlus rankas į viršų. Ir ovacijos nugriaudėjo turbūt dar garsiau nei tikėjosi miesto vadovas.

Meras, patikinęs, kad visi kartu esame atviras, saulėtas ir vieningas miestas, su nekantrumu svarbiausio baigiamojo akcento laukiančių šiauliečių paprašė drauge duoti jam startą. Tūkstančiais balsų sušuktas „Trys… du.. vienas… Šiauliai!“ – ir dangų nušvietė bene įspūdingiausias  Šiaulių istorijoje fejerverkas. Spalvoti kupolai skleidėsi ir vėl susitikus praeičiai su dabartimi – skambant žinomiausių tarpukario ir šių dienų dainų popuri, taip darkart įprasminant 781-ojo Šiaulių gimtadienio leitmotyvą – „MODERNŪS ŠIAULIAI. Šimtmečio istorijos vedami…“.

 

Nuotr. Laimono Simaičio

Šaltinis: null