AktualuKultūra

„Šiaulių dienų“ atgarsiai

2017 m. rugsėjo 7–9 d. Šiauliuose vyko 781-ojo miesto gimtadienio renginiai. Atsigręždami į istoriją, tačiau nepamiršdami ir šiandienos sumanymų, šventės organizatoriai parengė įspūdingą šventinę programą. Šiaulių kultūros centro organizuojamose „Šiaulių dienose“ šiais metais netrūko garsių atlikėjų ir netikėčiausių sumanymų, o siekdami įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizatoriai „Šiaulių dienas“ pavadino „MODERNŪS ŠIAULIAI. Šimtmečio istorijos vedami…“. Skaičiuojama, „Šiaulių dienose“ apsilankė per 30 tūkst. šiauliečių ir miesto svečių.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

„Šiaulių dienos“ – svarbiausia miesto šventė. Tad daugelis šiauliečių šį savaitgalį vaikštinėjo po gyvą, pilną pažįstamų ir nematytų veidų miestą, aplankė šventinį prekymetį, koncertus, kitus renginius. „Galiu drąsiai pasakyti, kad šiauliečiai yra aktyvūs, drąsūs, kūrybingi, ieškantys ir randantys naujovių miesto gyventojai. Organizuodami „Šiaulių dienas“ ir siūlydami miestiečiams švęsti kiek kitaip – atsigręžiant į miesto istoriją, bet nepamirštant ir šiuolaikinių iniciatyvų – rizikavome. Viliuosi, kad šį savaitgalį žengėme ne vieną, o du žingsnius į priekį“ – džiaugiasi Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Miesto gimtadienio šventė „Šiaulių dienos 781“ prasidėjo Šiaulių arenoje, kur ketvirtadienį vyko aktyvaus ir kūrybiško jaunimo laisvalaikio užimtumo paroda „Ką veiki? / Tavo PIN kodas“, o šventinis prekymetis, išsitęsęs visame bulvare, skelbė šventės pradžią.

Rugsėjo 8-ąją, penktadienį, Šiauliuose vyravo tarpukaris. Prisikėlimo aikštėje buvo įsikūręs stilizuotas tarpukario miestelis, kurio pažintinėse-edukacinėse erdvėse veikė įvairios kūrybinės ir edukacinės pramogos. Lankytojai mokėsi dailyraščio meno, fotografijos paslapčių, aiškinosi, kaip gaminamas muilas, išbandė tarpukario laikų „tramdomąją kėdę“ ir kt. Daugeliui įspūdį kėlė linksmos, tikrus miesto gyvenimo įvykius atspindinčios inscenizacijos bei po tarpukario miestelį vaikštinėjančios laisvo elgesio merginos, davatkos ar autentiškais drabužiais pasipuošę bernai. „Pirmą kartą dalyvaujame tokioje teatralizuotoje miesto šventėje. Tiesą sakant, esame maloniai nustebinti“, – šventės programa stebėjosi pora šiauliečių.

Vakarop šventės organizatoriai kvietė į tradicinę didžiulę šventinę eiseną, kurioje įvairioms švietimo, kultūros, sporto įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms, tarnyboms ir įmonėms bei politinėms partijoms atstovavo apie 3000 šventei pasiruošusių šiauliečių. Eiseną papuošė ir nepakartojamais muzikos akordais šventinę nuotaiką kūrė pučiamųjų instrumentų orkestrai ir choreografijos grupių parodomosios programos.

Šventinis koncertas „Legendinė tarpukario muzika“, kuriame pasirodė garsiausi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai ir solistai, prasidėjo teatralizuotu miesto šventės pasveikinimu. Jame pademonstruotas Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidento Antano Smetonos (1874–1944) ir jo žmonos Sofijos (1885–1968) vizitas. Po oficialaus atidarymo Prezidentas vaikštinėjo po stilizuotą tarpukario miestelį, bendravo su lankytojais. Toks istorinių įvykių atkūrimas ne vienam lankytojui sukūrė tikros ir unikalios šventės įspūdį.

„Saulės“ koncertų salėje surengtame padėkos vakare miesto meras Artūras Visockas, kaip ir kasmet, dėkojo savo darbais Šiaulius garsinantiems verslininkams, kultūros ir meno bendruomenės atstovams. Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracijos iškilmėse išskirtinai šiais metais buvo inauguruoti du garbės piliečiai – tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ vadovai, choreografai Violeta ir Romualdas Laugaliai. Romualdas Laugalis vadovauja ir Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių grupei „Vajaunas“.

Talkšos ežero pakrantėje vyko tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2017“. Atėjus vakarui, Muzikinėse naktynėse šiauliečiai šėlo su klaipėdiečiais „Svingulingu“ ir „Golden Age“, o entuziastai dalyvavo orientavimosi žaidime „Naktinėjimai. Moderinzmo keliu“. Paklaidžioję miesto gatvėmis ir sėkmingai atpažinę tarpukario modernizmo objektus, visi žaidimo dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Rugsėjo 9-ąją šiauliečiai ir miesto svečiai aktyviai dalyvavo organizatorių sumanytose atrakcijose. Saulės Laikrodžio aikštėje buvo įsikūrusios kūrybinės aitvarų ir vėjagaudžių tūbų dirbtuvės, į dangų akis kelti vertė įspūdingas aitvarų šou ir didžiulis 50 kv. metrų aitvaras.

Žaidimų kiemo dalyvių laukė interaktyvios muzikos, šokio, išmaniosios mokyklos, stalo žaidimų veiklos. Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas kvietė linksmintis drauge, o ebru tapybos menas, chna piešiniai ant rankų ir veido ypač domino mažuosius šventės lankytojus. Šventėje smagias pramogas kūrė Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centras.

Jaunimo muzikos aikštėje koncertavo jaunosios muzikos žvaigždės: atlikėjai Evaldas Vaikasas ir Sweet MC 3.1.3, grupės „Breaking the Silence“, „Infinity“, „There is no duct tape“ ir „Mono“. Šiaulių miesto dienų metu vyko ir įnirtingos gatvės šokių kovos, dalyvių sulaukusios net iš kaimyninės Latvijos. Dainius Žebrukas, geriau žinomas kaip Skruzdėliukas, vieną latvių porą ir paskelbė konkurso nugalėtoja.

Vakare Prisikėlimo aikštėje visus susirinkusius džiugino šiauliečiai „Colours of Bubbles“, taip pat „Fusedmarc“, „Daddy was A Milkman“, Povilas Meškėla ir grupė „Rojaus tūzai“, „Kiti kambariai“. Talkšos ežero pakrantėje vyko baigiamasis simfoninės muzikos koncertas, kur skambėjo Kosto Smorigino, Viktorijos Miškūnaitės ir Merūno Vitulskio balsai.

„Šiaulių dienos 781“ pasibaigė įspūdingu muzikiniu fejerverku, kurį profesionalių pirotechnikų komanda sukūrė pagal tarpukario ir šiandienos atlikėjų garso takelį.

Nuotrauka Violetos Ramanauskienės

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai