Nauja arena duris atvers jau rugsėjį

Sportas ir pramogos po vienu stogu – štai kas jau visai netrukus lauks šiauliečių ir miesto svečių. Rugsėjo 6-ąją duris atvers nauja daugiafunkcinė „KANE`S ARENA“.

Šiuo metu nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro Pramonės gatvėje esančiame pastate intensyviai pluša darbininkai – jau įrengta padelio teniso aikštelė, klojamas parketas. Visa tai – tam, kad jau nuo kito mėnesio puspenkto tūkstančio kvadratinių metrų plote kasdien galėtų sportuoti tinklinio, krepšinio, salės futbolo, skvošo, paplūdimio tinklinio ir teniso, badmintono profesionalai ir mėgėjai. Gruodį čia duris atvers treniruoklių salė, nuo lapkričio – kavinė bei kitos sporto pramogos.

„KANE’S ARENA“ – ne atsitiktinis pavadinimas. Kaip sako naujojo komplekso vadovas, UAB „Kraustymo komanda“ direktorius Martynas Vidžiūnas, ieškant arenos vardo pirkėjo, norėjosi, kad įvaizdis sutaptų su arenos konceptu: „KANE’S yra autentiškas amerikietiškas gaivusis sodos gėrimas, perėmęs visus kalifornietiško gyvenimo stiliaus atributus. Tai – lyg Amerikos paplūdimių, banglenčių ir kaitavimo dvelksmas. O mūsų arena aktyvius gyventojus sieks po vienu stogu suburti būtent sportui ir pramogoms. Todėl su Kauno „Volfas Engelman“ alaus darykla ir atradome bendrą kalbą“.

Su savivaldybe – bendradarbiavimo galimybės

Panašu, kad tokiu projektu džiaugiasi ne tik aktyvūs šiauliečiai, bet ir miesto savivaldybė. Buvusiame „Bauhof“ pastate apsilankęs Šiaulių miesto savivaldybės Kūno ir kultūros sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sako esąs maloniai nustebintas: „Labai nekantravau išvysti viską savo akimis. Ne paslaptis, kad toks projektas Šiauliams buvo labai reikalingas. Smagu, kad atradome bendrą kalbą su naujojo komplekso vadovu. 4500 kvadratinių metrų ploto sporto ir sveikatinimo reikmėms – puikus dalykas. Manau, kad mintis yra labai gera. Šiauliuose šaltuoju metu laiku jaučiamas didžiulis sporto salių trūkumas. Netgi bendrojo lavinimo mokyklose vakarais visos salės yra užimtos. Kur dėtis aktyviems šiauliečiams? Taip, planuojame statyti sporto kompleksą prie sporto gimnazijos, tačiau į ją patekti šiauliečiams nebus taip paprasta. Tad dabar, matant, kad entuziastingi žmonės įgyvendina tokį grandiozinį projektą, nelieka nieko kito, kaip tik pasidžiaugti“.

Anot G. Jasiūno, savivaldybė, rengdama 2015-2024 metų strateginio plano gaires, pirmenybę žada teikti būtent žmonių sveikatinimui: „Didžiajam sportui Šiauliuose lyg ir nieko netrūksta. Sudarytos puikios sąlygos treniruotis ir sportuoti. Tuo tarpu šiauliečiams sporto labai trūksta. Tai – ne tik kalbos, o faktais pagrįsti duomenys, nes strateginio plano rengėjai atliko išsamų ir profesionalų tyrimą. Išvados parodė, kad sveikatinimo ir sporto poreikis – didesnis, nei gyventojai sulaukia. Net neabejoju, kad mūsų laukia bendri projektai. Esame pasirengę padėti ir bendradarbiauti“.

Projektą Šiaulių miesto savivaldybės Kūno ir kultūros sporto skyriaus vedėjui pristatęs M. Vidžiūnas sako nesitikėjęs tokio teigiamo savivaldybės požiūrio: „Iš tiesų, atradome bendrą kalbą. Smagu, kad einama ta linkme, kai viešasis sektorius kerta rankomis su privačiuoju. toks ir yra mūsų tikslas. Siekiame, kad miestui nereikėtų investuoti į naujas arenas, jų statybas. Juk galima pirkti paslaugą. Taip jau senokai daroma visame pasaulyje ir nereikia rūpintis administravimu. Tai – abipusė nauda“.

Šiauliečiai bus kviečiami į atvirų durų dienas

Nors daugelis, pravažiuodamas pro pastatą, iš lauko pusės dar nepastebi jokių pokyčių, „KANE’S ARENOS“ vadovas tikina – baimintis ar abejoti tikrai nėra ko, nes visi darbai bus baigti laiku: „Atidarymas planuojamas jau rugsėjo 6-ąją, o per „Šiaulių dienas“ visus šiauliečius kviesime į atvirų durų dienas. Tomis dienomis bus ne tik galima susipažinti su arena, įrengtomis aikštelėmis, bet ir viską išbandyti nemokamai. Tikimės, kad su miestiečiais rasime bendrą kalbą, nes jau dabar, dar net nepaskelbus oficialiai, daugelis įmonių jau teiraujasi dėl ilgalaikės sutarties – nori, kad jų darbuotojai tam tikromis dienomis ir valandomis čia aktyviai praleistų laiką“.

Vidžiūno teigimu, iki „Šiaulių dienų“ bus įrengtos visos sportinės aikštelės. O jų čia – išties nemažai. Visų lauks dvi vienintelės Šiaurės Lietuvoje kvarcinio specialiai iš Anykščių atvežto smėlio paplūdimio aikštelės po stogu, kuriose bus galima žaisti ne tik tinklinį, bet ir paplūdimio tenisą, badmintoną, futbolą, regbį. Taip pat čia jau įrenginėjamos dvi multifunkcinės aikštelės, kuriose klojamas aukščiausio lygio ąžuolo parketas. Tokia danga yra Klaipėdos „Švyturio“, Kauno „Žalgirio“ , Prienų bei Palangos arenose, kuriose žaidžia pasaulinio lygio komandos. „KANE’S ARENOS“ vadovas pasakoja, kad multifunkcinėse aikštelėse bus galima žaisti ne tik krepšinį, bet ir tinklinį, salės futbolą, badmintoną: „Visi įrengimai bus valdomi nuotoliniu būdu. Krepšinio stovai ir netgi tinklinio tinklas bus nuleidžiamas nuo lubų, tad vieniems pažaidus krepšinį, kitiems nereikės lūkuriuoti, kol bus ištemptas tinklas“, – sako M. Vidžiūnas. Čia taip pat visų lauks ir skvošas bei prieš kelerius metus į Lietuvą Šarūno Marčiuliono atvežta naujovė – padelio tenisas. Specialią erdvę atras ir stalo teniso mylėtojai.

Arenoje veiks sporto baras, sporto prekių parduotuvė, masažo kabinetas, vaikų kambarys.

Šaltinis: null