Savaitgalio afiša – rudens lygiadienis, šunų varžybos, šimtmečio bėgimas, nemokamos ekskursijos

PENKTADIENIS

18 val. koncertų salėje „Saulė“ „Domino“ teatro komedija „Pasiklydęs skambutis“.
Reklamos prodiuseris Haris ir jo žmona Roberta keliauja aplankyti savo draugų – ne itin sėkmingo rašytojo Polo ir jo senamadiškos žmonos Lauros. Laukia daug žadantis savaitgalis – gardi vakarienė, vynas ir pokalbiai iki paryčių. Haris ir Roberta vėluoja. Regis, pasiklydo. Paskambinę draugams ir išsiaiškinę, kuria kryptimi važiuoti, jie pamiršta… o ne!… nuspausti pokalbio išjungimo mygtuką. O tuo metu Polas ir Laura susėda ant sofos ir… įsijungia garsiakalbį. Gal ir gėdinga klausytis svetimų pokalbių, bet be galo įdomu! Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Nora“. Tai sukrečiantis pasakojimas apie jauną moterį, kuri nesutinka gyventi apsupta melo ir ryžtingai nutraukia ryšius su šeima, kuria nusivylė. Plačiau čia.

19 val. Naktinis pažintinis pasivaikščiojimas „Šiaulių senosios kapinės: šimtmečio dvasia‘‘.
Susipažinsime su Šiaulių senųjų kapinių, vad. Talšos kapinėmis, komplekso išskirtinumu: laidojimo rūsiais, specifiniais tam tikro laikotarpio kapų paminklais. Aplankysime ir pakalbėsime apie iškilius čia palaidotus žmones: filosofą, akademiką S. Šalkauskį, Lietuvos karo lakūną, savanorį, leitenantą J. Kumpį, Lietuvos karius, savanorius Albiną Palskį, Antano Rinbutą-Oželį ir kitus.
Būtina išankstinė registracija: el. paštu tic@siauliai.lt, tel. (8 41) 523 110 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai). Renginys nemokamas.
Naktinio pažintinio pasivaikščiojimo dalyviai laukiami prie Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros šventoriaus vartų (Aušros tak. 1, Šiauliai).

 

ŠEŠTADIENIS

Nuo 10 val. iki vakaro stadione, Purienų 48, vyks šunų vikrumo varžybos. Galėsite stebėti dalyvius iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

10 val. Žygis, skirtas dienai be automobilio paminėti. Dalyviai renkasi Talkšos ežero pakrantėje prie Lapės ir žygiuos Talkšos ekologiniu taku. Žygi ves Audronė Grosienė iš Šiaulių turizmo informacijos centro.

12 val. prie Šiaulių arenos Saulės mūšis 2018- šimtmečio bėgimas.
12.00 val. – 1236 m bėgimo distancija (Saulės mūšio simbolinis garbės atstumas);
12:30 val. – 5 km distancija ir 10 km distancija.

13 val. Turistinis, foto orientacinis žygis „Atrask šimtmečio paveldą Šiauliuose“, skirtas šeimoms, draugams, grupėms (komandą sudaro 2-5 asmenys), kurio idėja – pagal nuotraukų
fragmentus surasti kultūros paveldo objektus Šiauliuose, naudojantis žemėlapiu, kuriame pažymėti
trijų tipų objektai: lankytinos vietos, muziejai ir bažnyčios. Suradus reikiamą kultūros paveldo
objektą, jis pažymimas duotame nuotraukų fragmentų lape ir nufotografuojamas, padarant asmenukę.
Pirmos trys komandos per trumpiausią laiką suradusios visus reikiamus Šiaulių miesto
kultūros paveldo objektus bus pakviestos dalyvauti Šokolado muziejaus, kuris yra įsikūręs kultūros
paveldo objekte – Saldainių fabriko „Rūta“ gamybiniame pastate, edukacinėje programoje
„Šokolado dirbtuvėlės“. Renginys nemokamas.
Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt, tel. (8 41) 523 110 arba Šiaulių turizmo
informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).
Žygio pradžia nuo Šiaulių turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

15 val. prie skulptūros „Trys nykštukai“ prasidės ekskursija „Inteligentiški pasivaikščiojimai po tarpukario Šiaulius“.
Pajusite tarpukario Šiaulių inteligentijos gyvenimo kasdienius džiaugsmus ir vargus: sužinosite, kur buvo lankomiausios tarpukario Šiaulių krautuvėles, užsuksime į to meto kirpyklą, sužinosite ar didelę pinigų sumą išleisdavo damos ir džentelmenai išsiruošdami į pokylį. O pabuvę tarpukario Šiaulių inteligentų kailyje – aplankysite kino teatrą „KAPITOL“ ir pasidarysite, fotoatelje, retro stiliaus grupinę
nuotrauką! Renginys nemokamas.
Būtina registracija el. paštu tic@siauliai.lt, tel. (8 41) 523 110 arba Šiaulių turizmo
informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Skerdynių Dievas“.
Tai šmaikšti, subtilaus humoro prisodrinta komedija, vaizduojanti gana buitišką ir daugeliui mūsų lengvai atpažįstamą situaciją. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje Geltonoji vakarienė.

19 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos minėjimas. Renginys nemokamas.
Programa:
19 val. Malūnininko troboje – folkloro improvizacijos su grupe „Vilko pupos“, lauke – senoviški žaidimai, piemenų duonos kepimas, žolelių arbata.
20 val. Saulės palydėjimas, laužo uždegimas, lygiadienio simbolių sudeginimas ir vienybės linkėjimas su folkloro ansambliu „Vieversėlis“.
20.30 val. Ugnies parnešimas į trobą.
Plačiau čia.

 

SEKMADIENIS

10 – 14 val. Šiaulių arenoje Uodo šeimos turgelis.

10 val., 11.30 val. ir 16 val. Šiaulių dramos teatre Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“. Tai įvairiapusį vaikų patyrimą žadinantis spektaklis, kuriame vienodai svarbūs tiek patys mažieji žiūrovai, tiek aktoriai, kurie nevaidina įprastų personažų, o tik paskatina mažylius kartu ieškoti ir atrasti, paliesti ir pajausti, stebėti ir dalyvauti. Plačiau čia.

12 val. prie Šiaulių turizmo informacijos centro prasidės pažintinis pasivaikščiojimas „Šimtmečio Šiauliai“. Gido pasakojimo ir savo vaizduotės pagalba pabandysime atkurti Šiaulių miesto paveikslą XIX–XX a. sandūroje. Šiame pažintiniame pasivaikščiojime sužinosime, kur ir koks kelias Vasario 16-osios link driekėsi Šiauliuose. Renginys nemokamas.
Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt, tel. (8 41) 523 110 arba Šiaulių
turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Nuotr. Edvardas Tamošiūnas.

Šaltinis: null