Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ryzenina/domains/siauliugidas.lt/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 74
Savaitgalio renginių kalendorius - 3 Užgavėnių šventės, F. Sinatros muzika ir kino festivalis - Šiaulių gidas

Savaitgalio renginių kalendorius – 3 Užgavėnių šventės, F. Sinatros muzika ir kino festivalis

PENKTADIENIS

16 val. Fotografijos muziejuje Šiaulių kino meno klubas ir Fotografijos muziejus rengia Šiaulių mėgėjiškų kino filmų peržiūrą. Renginyje lankytojai išgirs istorijas apie filmų kūrimą ir jų autorius, plačiau sužinos apie Fotografijos muziejuje saugomus 1943–1989 m. Šiaulių mėgėjiško kino kūrėjų filmus. Renginį ves Šiaulių kino meno klubo pirmininkas Viktoras Gundajevas. Įėjimas nemokamas.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Žaidimo pabaiga“.
Sukriošusį, ligotą ir piktą, bet bandantį išbūti besikartojančiame laike poną Hamą (aktorius Sigitas Jakubauskas) slaugo tarnas Klovas (aktorius Dalius Jančiauskas). Šis, iš vienos pusės, myli tėvą, rūpinasi ir negali palikti, iš kitos – jie vienas kitam iki skausmo įgrisę. Tą skausmingą ryšį sustiprina iš atminties išnyrantys pono tėvai. Plačiau čia.

21 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja grupė „Crazy Crow“ ir A. Čižauskaitė.

 

PENKTADIENĮ IR ŠEŠTADIENĮ Šiaulių dailės galerijoje vyks kino festivalis „Žiemos ekranai“.

VASARIO 9 d., penktadienis
17:00 – Raudonasis ratas (Le Cercle rouge)
19:45 – Žiulis ir Džimas (Jules et Jim)

VASARIO 10 d., šeštadienis
17:00 – Jūros tylėjimas (La Silence de la mer)
19:45 – Bobas lošėjas (Bob le flambeur)

Plačiau apie filmus čia.

 

ŠEŠTADIENIS

12 val. Užgavėnes prie Rėkyvos ežero.
Tradicinėje žiemos išvarymo ir pavasario pasitikimo šventėje netrūks linksmybių, šurmulio ir pramogų. 12 val. prasidėjęs prekymetis trauks lankytojų akį, o nuo 14 val. triukšmingai švęsti kvies organizuojami skaniausio blynų recepto ir „Baisiai gražios Morės“ rinkimai ir paradas, muzikos grupės „Baltasis kiras“, kaimo kapelo „Šeduvos bernai“, liaudiškos muzikos ir folkloro ansamblių pasirodymai. Organizatoriai kviečia dūkti ir šėlti drauge. Plačiau čia.

15 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje bus švenčiamos Užgavėnės. Ši tradicinė žiemos šventė išsiskiria savo pakilia nuotaika ir linksmybėmis, kurias susirinkusiems užtikrins Šiaulių „Aušros” muziejaus parengta programa. Žaidimai kartu su persirengėliais, pirtis, lauko pramogos vaikams, liaudiško teatro pasirodymai, Užgavėnių valgiai, šokiai ir dainos prie laužo – tai tik dalis pramogų, kurios lauka šiauliečių. Įėjimas nemokamas. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių arenoje koncertas „Sinatros istorijos“ su „Trimito“ orkestru.
Tai muzikinė-biografinė laiko kelionė per didžiausio praėjusio šimtmečio atlikėjo Frenko Sinatros gyvenimą. Atlikėjui iš Vokietijos Jensui Soerensenui puikiai pavyksta perteikti Sinatros dainų nuotaikas ir mintis – stebėtinai panašus balso tembras, dainavimo maniera ir pasakojamos istorijos iš dainininko gyvenimo klausytoją nuneša žymiojo atlikėjo dainų tekstų keliu. Tarsi važiuojant gyvenimo traukiniu dairaisi į Sinatros gyvenimo langus ir tolumoje pamatai įsižiebiančius Niujorko žiburius – dar viena gyvenimo stotelė ir dar viena, vis kita daina, kita istorija…

 

21 val. „Jonio pastogėje“ grupės „Tequila“ koncertas.

 

VISĄ SAVAITGALĮ jau 20 kartą Jelgavoje įvyks Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis, kurio tema – „Svajonės“. Sukakties proga festivalis pirmą kartą vyks trijose vietose: Pašto saloje, Janio Čakstės (Jāņa Čakstes) bulvare ir Hercogo Jėkabo (Hercoga Jēkaba) aikštėje. Dalyvauti festivalyje komisija patvirtino 30 profesionalių skulptorių iš 10 šalių. Plačiau čia.

 

SEKMADIENIS

12 val. Didžiosios Užgavėnės Naisiuose. Vyks Užgavėnių dirbtuvės, blynų kepimo varžytuvės, Kanapinio ir Lašininio kova, Morės deginimas, koncertuos „Jonis“, „Sutaras“, „Rėda“.

14.45 val. Šiaulių arenoje LKL varžybos: Šiauliai – Vytautas.

17 val. koncertų salėje „Saulė“ koncertuoja Viviane (Portugalija). Fado mediterraneo. Muzika be sienų.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Visu greičiu atgal!“.
Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės (60 m.) ir Bernadetės (55 m.) kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Tikslios vietos seserys nežino – tik tiek, kad jis palaidotas kažkur prie Amjeno, Šiaurėje. Pjesės situacija tokia: mirus motinai, seserys nusprendžia „mirusiuosius sujungti“ ir motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotos motinos palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas… Plačiau čia.

 

Šaltinis: null