Savaitgalio renginių kalendorius – dvi smagios komedijos ir Laisvės gynėjų dienos renginiai

PENKTADIENIS

16 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks dokumentinio filmo „Antroji karta nuo Sausio“ peržiūra ir jaunimo diskusija „Patriotizmo apraiškos Lietuvoje: Sausio 13-osios fenomenas ir jo reikšmė“. Įėjimas nemokamas.

18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma tarptautinė grafikos ir fotografijos paroda „Žiupsnis druskos“.
Autoriai: Diana Arslanova (Maskva, Rusija), Ieva Caruka (Ryga, Latvija), Alvydas Šalkauskas (Šiauliai, Lietuva).

18 val. koncertų salėje „Saulė“ komedija „Rasos 2! Šventė tęsiasi!“.
Komedijoje 4 žavios damos iš sostinės pakliūva į provincijos miestelio policijos nuovadą. O čia ir prasideda neįtikėtinai juokingi nuotykiai, santykių aiškinimaisi ir moteriškos intrigos, kurias bandys numalšinti nuovados policininkas ir į pagalbą iškviestas vienos iš damų vyras. Komedijoje sprogs ne tik juoko bomba, o kiekvienas žiūrovas, išėjęs iš salės po spektaklio, išsineš optimizmo ir geros nuotaikos puokštę. Plačiau čia.

 

ŠEŠTADIENIS

12 val. prie Šiaulių turizmo informacijos centro prasidės ekskursija „1500 x 150 x 1,5“.
Gidas Gintautas Tumulis parengė 1,5 valandos trunkantį pasivaikščiojimą, kuriuo pristatomi 150 Lietuvos istorijos metų ir nueinama 1500 metrų. Todėl ir ekskursijos pavadinimas tarsi kodas: 1500x150x1,5. Gintautas Tumulis pasakojo, kad Nepriklausomybę Lietuva atgavo dainuodama, o ne žvangindama ginklais. Jei kam ir kyla klausimas, kaip galėjo įvykti toks stebuklas, kaip lietuvių tauta pasiekė tokią stiprybę, Šiaulių gatvės, pastatai, paminklai gali padėti rasti visus atsakymus.

16 val. prekybos centre „Saulės miestas“ susitikimas su Kake Make ir Netvarkos Nykštuku, 17 val. Monikos Marijos koncertas.

17 val. Rėkyvoje. Šv. Juozapo darbininko bažnyčioje vyks Šv. Mišios už Sausio 13-osios aukas, o po jų, 18 val. aikštėje prie bažnyčios rėkyviškius pasitiks atminimo renginys „Degančio laužo naktį“, kurio metu susirinkusieji galės pasiklausyti koncerto, pasivaišinti kareiviška koše ir arbata.

17 val. Šiaulių arena krepšinio varžybos LKL čempionato rungtynės – Šiaulių „Šiauliai“ – Vilniaus „Rytas“.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ komedija „Primadonos“.
Profesionalus komedijos teatras „Domino“ lankysis Šiauliuose, kur bus rodoma visų laikų garsiausia Brodvėjaus komedija ir mylimiausias „Domino“ teatro gerbėjų spektaklis „Primadonos“. Šiame spektaklyje vaidmenis kuria populiariausi Lietuvos aktoriai: Mantas Vaitiekūnas, Eimutis Kvoščiauskas, Jonas Braškys, Austėja Lukaitė, Jovita Balčiūnaitė, Agnė Levickaitė ir kiti. Spektaklio siužetas gali pasirodyti šiek tiek netikėtas, nes pagrindinius vaidmenis kuriantys vyrai šiame spektaklyje įkūnija… moteris!

18 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Bagadelnia“.
Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške. Plačiau čia.

 

SEKMADIENIS

10 ir 11.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“. Plačiau čia.

11 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks šv. Mišios už žuvusius Laisvės gynėjus.

12 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės numatomas šventinis Laisvės gynėjų dienos renginys, kuriame koncertuos legendinė grupė „Vairas“. Išskirtinio jaukumo renginiui suteiks nuo atminimo laužų sklindanti šiluma bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata.

14 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks Laisvės gynėjų dienai skirtas koncertas, kuriame dalyvaus solistai Juozas Janužas (tenoras) ir Simonas Strazdas (baritonas), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos merginų choras „Gama“ (vad. D. Kavaliauskienė), Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė, Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestras (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga).

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Dibukas“.
Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai susituoks. Mylimasis Chonenas į miestą netikėtai grįžta vestuvių išvakarėse, įvaldęs mistines Kabalos galias. Visus planus apverčia mįslinga jaunuolio mirtis ir dar paslaptingesnis Lėjos negalavimas. Dvi mylimųjų sielos apsigyvena viename kūne, kad galėtų būti kartu amžinai. Plačiau čia.