Savaitgalio renginių kalendorius – prakartėlės atidarymas, sužibės botanikos sodas ir šventiniai koncertai

PENKTADIENIS

16.30 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks šventinis vakaras, skirtas Vydūno metams. Dalyvauja: Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos II klasės berniukų choras. Vadovė Daiva Kembrienė, koncertmeisterė Nina Gotalskaja), Sigitas Vaičiulionis (fortepijonas), Kristina Valčiukienė (sopranas), Pijus Kondrotas (baritonas), Majus Šarkus (valtorna).

17 val. koncertų salėje „Saulė“ VIII šeimų kalėdinių dainų konkursas „Man labai patinka Kalėdos“.

18 val. renginys Sužibėk botanikos sode!
Džiugins apšviesti augalai, gyvos ugnies žavesys ir Kalėdinė eglutė. Vaišinsimės kvapnia žolelių arbata, dalyvausime ekskursijoje, klausysimės augalų istorijų ir kitaip naktinėsime. Visi laukiami su šviesos šaltiniu – žibintu, žvakide, liktarna, girlianda ir kt. Apšvietimas sode turėtų būti minimalus, kad neužgožtų aplinkos ir sodas liktų paslaptingas … Jei viską darysime teisingai – apsilankys ir Senis Kalėda!

19–21 val. skvere prie savivaldybės vyks dūzgės „Važiuojam“. Programoje: šokių ir muzikos fiesta bei įvairūs žaidimai.

ŠEŠTADIENIS

10 val. Šiaulių arenoje Šopturgis.
Čia šiauliečius pasitiks Erika Vitulskienė, kuri pradžiugins visas „plius“ dydžio moteris stiligais deriniais gražiausioms metų šventėms. O vyrai, vertinantys funkcionalumą ir praktiškumą galės įsigyti mugės naujieną – išmanias kepures! Renginys nustebins ne tik plačiu dovanų pasirinkimu, bet ir kalėdinių dirbtuvių gausa, kuriose lankytojai galės pasigaminti nuo originalių papuošalų iki jaukių šventinių dekoracijų namams. Renginys nemokamas. Plačiau čia.
13 val. foto orientacinis žygis „Kur per Kalėdas Šiauliuose prabyla gyvūnėliai?“. Žygis organizuojamas su Normundo Valterio mokykla. Kaip viskas vyks? Gausite planą su vizualiomis užuominomis ir mįslėmis, o tada leisitės į objektų paieškas. Net nepatikėsite, kiek mieste apgyvendinta įvairiausių žvėrelių.
Startas ir finišas – prie Turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213). Renginio trukmė: 1,5 val.
Žygio tikslas – aktyviai ir prasmingai pradėti šventinį laikotarpį.
Žygyje dalyvaujama komandomis. Komanda iki 6 asmenų.*
Pageidautina, kad komandos pasipuoštų kalėdine atributika.

16 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyks prakartėlės pašventinimo renginys „Didis džiaugsmas patekėjo“. Šventės metu kalėdinio džiaugsmo nuotaika dalinsis ir prakartėlę iškilmingai palaimins Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, namų šilumos linkės Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, o kalėdinę dvasią sustiprins miesto muzikantų ir dainininkų atliekamos dainos. Šalia pagrindinės miesto eglės pastatyta prakartėlė šiauliečius džiugins ir kalėdinę atmosferą skleis iki pat Trijų karalių.

16 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyks prakartėlės pašventinimo renginys „Didis džiaugsmas patekėjo“. Šventės metu kalėdinio džiaugsmo nuotaika dalinsis ir prakartėlę iškilmingai palaimins Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, namų šilumos linkės Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, o kalėdinę dvasią sustiprins miesto muzikantų ir dainininkų atliekamos dainos. Šalia pagrindinės miesto eglės pastatyta prakartėlė šiauliečius džiugins ir kalėdinę atmosferą skleis iki pat Trijų karalių.

18 val. Šiaulių arenoje Šventinis koncertas.
Scenoje bus arti šimto dalyvių – Kauno simfoninis orkestras, Liudas Mikalauskas, Zbignevas Levickis, Ovidijus Vyšniauskas ir kiti. Plačiau čia.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ Merūno koncertas „Pasaulio klasikos hitai“.
Akompanuojant  orkestrui „Vilniaus sinfonietta“ ir puikiam dirigentui Vytautui Lukočiui,  turėsime puikią progą dar kartą įvertinti,  ko vertas geriausias Lietuvos tenoras.  „Pasaulio klasikos“ programai jis atrinko garsiausius kūrinius, kuriuos atlikti reikia ne tik nepaprasto vokalinio talento, bet  ir išlavintos technikos, puikaus balso valdymo ir emocinio išjautimo.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Nebylys“.
onas Vaitkus – teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei triskart „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas. Vienas žymiausių lietuvių režisierių Jonas Vaitkus debiutavo Šiaulių valstybiniame dramos teatre su Zorairo Chalapiano „Lopšine“ (1974), o lygiai po keturių dešimtmečių į Šiaulius grįžo su Juozo Tumo-Vaižganto „Nebyliu“. Plačiau čia.

20 val. komandinės orientavimosi varžybos Šiauliuose „Šturmas”.
„Šturmas” – tai pramoginės komandinės orientavimosi varžybos automobiliais, kurios reikalauja gebėjimo spręsti galvosūkius, planuoti maršrutą bei orientuotis mieste. „Šturmo“ dalyviai – paprasti žmonės, kurie yra nusiteikę azartiškai, neįprastai bei smagiai praleisti savo savaitgalio vakarą draugų, kolegų arba šeimos kompanijoje. Plačiau čia.

 

SEKMADIENIS

10 ir 11.30 val. Interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“.
Spektaklio kūrėjai kūdikius kartu su tėveliais kviečia pasinerti į mėlynai baltą nuotykį, sukurtą vandens savybių bei formų inspiruotos muzikos ir judesio. Plačiau čia.

12 val. koncertų salėje „Saulė“ miuziklas „Kakėk Makės gimtadienis“. Didysis žiemos koncertas.
Žiemomis būna šalta ir niūru, todėl būtina bent kartą susirinkti visiems drauge ir linksmai pašokti bei padainuoti su mylimais personažais iš miuziklo „Kakės Makės gimtadienis“! Kakė Makė, Netvarkos nykštukas,  Šunelis Čiučia, monstrai Mamaisa ir Nanaisa traukia šventinius apdarus ir kviečia į smagiausią įvykį – didįjį žiemos koncertą!  Net Pabaisa Tingiu-nė-Krust sukrutėjo ir  sakė – atvyks!

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „The perfect match arba Su naujais metais, Ionesco!“

Šaltinis: null