Vinco Kudirkos progimnazijoje renginiai skirti V. Kudirkos 160-ajam gimtadieniui

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje  vyko renginiai, skirti Vinco Kudirkos 160-ajam gimtadieniui paminėti.

Pamokose buvo daug kalbama apie Vincą Kudirką, jo darbus, kūrybą: anglų kalbos pamokose mokiniai angliškai skaitė (kai kur ir bandė pagiedoti) „Tautišką giesmę“ (ir ji švenčia jubiliejų – jai sukanka 120 metų), geografijos pamokose apžvelgė žemėlapį (sukurtą buvusių mokinių A. Panecko ir Dž. Lenkausko), išsiaiškino, kur ir kada gyveno V. Kudirka, lietuvių kalba vyko mokyklos muziejuje.

Vėliau progimnazijos bendruomenė dalyvavo iškilmingame Vinco Kudirkos 160-ųjų gimimo metinių minėjime. Aktų salėje žiūrovai išvydo mokytojos R. Bizauskienės ir mokinių parengtą literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Tik tas yra didis“, o aštuntokai G. Mataitytė ir M. Tiščenka suvaidino K. Ostrausko vienaveiksmę pjesę „Šaltkalvis“ (mokytoja R. Samoškienė).

Ne viena širdis salėje virpėjo klausantis E. Zokaitės, sesių E. ir G. Linkučių virkdomų smuikų, L. Semaškos birbynės garsų, mokytojos N. Ganusauskienės muzikos studijos „Gama“ atliekamos dainos. Už mokyklos vardo garsinimą buvo apdovanota mokytoja A. Karpiuvienė, aktyvi, geriausiai besimokanti aštuntokė N. Ričkutė, mergaičių futbolo 5×5 II-osios vietos laimėtojos ir jų treneriai M. Laukaitytė bei G. Briedis, aktyvūs pradinukai.

Rita Samoškienė

Šaltinis: null