Savaitgalio renginių kalendorius – S. Prūsaičio koncertas ir įvairios ekskursijos

PENKTADIENIS

10.30-18.30 val., Šiaulių universiteto Botanikos sodas (Paitaičių g. 4) kviečia visus gamtą vertinančius profesionalus ir mėgėjus į tarptautinę konferenciją-mokymus „Poilsis gamtoje“. Lankytojai galės sužinoti apie poilsio gamtoje vietas, priemones ir būdus, kuriuos atskleis šios srities profesionalai – gidai, mokslininkai ir tie, kurie savo laisvadienių neįsivaizduoja be gamtos. Renginys nemokamas, tad tai puiki proga aplankyti Šiaulių miesto ramybės oazę – Botanikos sodą.

18 val. ant prekybos centro „Saulės miestas“ stogo – Saulės terasoje koncertuos Saulius Prūsaitis.

18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Gitanos Kaltanienės grafikos ir Irenos Šliuželienės keramikos darbų paroda „Refrenas dviems“. Tai ketvirtoji bendra šiauliečių menininkių paroda. Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Žaidimo pabaiga“.
Spektaklio siužeto – to, ką mes suvokiame kaip įvykių seką, – lyg ir nėra. Veiksmas vyksta nusigyvenusių ponų, o gal net mūsų pačių minčių absurdo labirintuose… Veikėjų charakteriai – emocionaliai stiprūs, tačiau, beklaidžiodami absurdo labirintais, atrodo, praradę žmogiškumą. O pagrindinis veiksmas – laukimas, kad įvyks kažkas viltingo, tebūnie tai ir išlaisvinanti pabaiga, atsimuša lyg į sieną: nieko svarbaus nėra ir negali būti, o žmogus – tik absurdiškos situacijos įkaitas egzistencijoje, kai jis atsiduoda į likimo rankas lyg žaislas. Plačiau čia.

20 val.  „Jonio pastogėje“ groja legendinė grupė „Vairas“.

22 val. Ekskursija „Šiauliai: pakiemiais, patvoriais, pagrioviais“.
Kadangi vasaros saulelė vis ilgiau riedinėja danguje – tai ekskursijos pradžios laikas nusikelia vakarop.
21.21 val. tų ekskursantų, kurie norės pradėti ekskursiją pasistiprinę senovės keliautojų patiekalu „Vereščiakas“, gidas Saulius Stasiūnas lauks „Presto“ kavinėje, Vilniaus g. 134. Patiekalo kaina 6 Eur
22.00 val. tiems, kurie prieš kelionę laikosi dietos režimo, ekskursija prasideda nuo Turizmo informacijos centro.  Ekskursijos kaina 3 Eur

 

ŠEŠTADIENIS

10–14 val. Šiaurės Lietuvos kolegijoje seminaras „Fraktalų piešimas-kelias į vidinį pasaulį“.
Fraktalų piešimas – tai žmogaus fizinės ir emocinės būsenos diagnostikos, prognozės bei korekcijos metodas. Šis metodas prieinamas bet kuriam iš mūsų. Jis padeda giliau suprasti save, savo santykį su aplinka, su pasauliu ir suteikia galimybę koreguoti žmogaus vidinę būseną. Fraktalinis piešinys- unikalus kūrinys, kuris atspindi autoriaus individualumą, kuriame net mažiausia detalė atkuria tai, kas jam būdinga. Linijos piešiamos užsimerkus, spontaniškai ir taip mes protą tarsi išjungiame ir užleidžiame vietą nesąmoningai sričiai. Toliau jau spalvinama spalvotais pieštukais, kurių spalvą renkamės taip pat užsimerkę. Piešti gali visi, o piešimo įgūdžiai nereikalingi. Nupieštas fraktalas yra unikalus ir nepakartojamas, jame slypi daug informacijos, kurią padės atkoduoti dailininkė G. Raucickienė.

12–13.30 val. ekskursija „Amžinieji Šiauliai”.
Gidas Aleksandras parodys, kuo garsus mūsų miestas ir kokių asociacijų galima aptikti su amžinybe. Nueisime į pasimatymą, surasime didžiausią herbą Lietuvoje, pasiklausysime murkiančių katinų simfonijos, sužinosime, kur yra seniausia vaistinė, užsuksime į Prisikėlimo aikštę, susitiksime su katedros angelais, pasitiksime Auksinį berniuką ir paglostysime milžinę lapę. Prieš atvydami nepamirškite gero ūpo ir šypsenos.
Ekskursija pasideda nuo Turizmo informacinio centro,Vilniaus g. 213. Bilieto kaina 3 Eur

14 val. Chaimo Frenkelio viloje vyks nemokamos ekskursijos parodoje „Sveika, Nepriklausomoji! Tautiškumo ir modernumo ženklai tarpukario Lietuvoje”. Ekskursijos yra Lietuvos muziejų kelio programos „Nepriklausomybės metų ženklai” dalis. Ekskursijos nemokamos.

14 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks nemokamos ekskursijos parodoje „TAPATYBĖS FORMATAI. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje“. Parodoje „Tapatybės formatai“ atsiskleidžia daugiasluoksnės tarpukario Lietuvos tapatybės paveikslas, šalies gamtos, miestų ir miestelių, visuomeninės sanklodos kraštovaizdis, pilietinė savivoka ir vertybės, užfiksuotos savitais fotografų vizualiniais formatais, reprezentuojančiais tradiciją ir modernius kūrybinius ieškojimus.

18.00 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Išrinktieji“.
Į kambarį prie prabangiai padengto stalo renkasi pavieniai žmonės, sukviesti į „Geriausio metų žmogaus“ apdovanojimus. Staiga nerūpestingų ir šmaikščių pokalbių srautą nutraukia pasigirdęs balsas, kuris praneša, kad tarp susirinkusiųjų yra žudikas ar žudikė. Situacija ima keistis labai netikėta linkme. Atmosfera kaista, humoras virsta rimtais kaltinimais, o nominantai – nevaldomais žiaurumo bacilos nešiotojais. Eksperimentas prasideda… Plačiau čia.

20 val. „Jonio pastogėje“ groja Kęstutis Jablonskis.

 

SEKMADIENIS

10,.00, 11.30 ir 16.00 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje interaktyvus judesio spektaklis 0-3 metų vaikams „Vandeninis nuotykis“.
Spektaklio kūrėjai kūdikius kartu su tėveliais kviečia pasinerti į mėlynai baltą nuotykį, sukurtą vandens savybių bei formų inspiruotos muzikos ir judesio. Plačiau čia.

14 val. „Jonio pastogėje“ nemokama popietė visai šeima su linksmaisiais„Mažųjų princų“ animaciniais personažais.

Šaltinis: null