Šiauliečiai kviečiami į bėgimą „Aš esu Šiauliai“

Gražia pavasario tradicija tapęs bėgimas tarp dviejų lankytinų Šiaulių miesto vietų vėl kviečia aktyviai praleisti vakarą. Jau šį ketvirtadienį – gegužės 16 dieną visi norintieji dalyvauti smagioje atrakcijoje, kviečiami į atsinaujinusią Saulės Laikrodžio aikštę. Bėgimas šiemet vadinasi „Aš esu Šiauliai“ – taip siekiama pabrėžti renginio bendruomeniškumą ir meilę savo miestui.

Šiauliečių miesto mero Artūro Visocko inicijuotas bėgimas, kuris šiemet vadinasi „Aš esu Šiauliai“, pristatytas Šiaulių miesto savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje. Jau šį ketvirtadienį aktyvaus laisvalaikio gerbėjus, įvairiausio amžiaus dalyvius renginys pakvies į startą Saulės Laikrodžio aikštėje.

„Vienas iš gyvenimo kokybę užtikrinančių veiksnių yra fizinis aktyvumas. Progresyvios šalys ir miestai gerai supranta, kad gerovė yra tiesiogiai susijusi su aktyviais ir sveikai gyvenančiais žmonėmis, todėl stengiasi sudaryti sąlygas prasmingam laisvalaikiui, propaguoja fizinę kultūrą. Norime, kad Šiauliai šioje srityje būtų prie geriausiųjų. Bėgimas „Aš esu Šiauliai“ kaip tik ir yra skirtas šiauliečių bendrystei, aktyvumui ir patriotiškumui skatinti. Bėgimas išskirtinis tuo, kad bėgant nereikės skubėti – jokie prizai pirmiesiems finišavusiems nebus teikiami. Galima bėgti priimtinu tempu, galima eiti, nuo starto iki finišo keliauti stumiant vaikų vežimėlį, kartu vedantis savo augintinį, bėgikus galima lydėti minant dviratį“, – pasakojo Gintaras Jasiūnas.

3 kilometro bėgimo trasa nuo Saulės Laikrodžio aikštės toliau vingiuos palei ežerą iki paplūdimio, tada – nedidele Žuvininkų gatvės atkarpa, toliau – Aleksandrijos gatve iki Salduvės piliakalnio. Renginio dalyviai galės pasipuošti bėgimo numeriais, kurių skaičiuose – miesto gimtadienio data – 1236!

Pasak bėgimą organizuojančio Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro skyriaus „Sportas visiems“ vadovės Ingeborgos Alejūnės, pasiekusiesiems finišą atiteks specialios bėgimo apyrankės ir bus įteikti spalvoto popieriaus lapai. Su jais bėgikai bus kviečiami dalyvauti trispalvės sąspietyje. Gyvą trispalvę ant Salduvės piliakalnio suformavusius šiauliečius iš aukštai nufotografuos skraidyklė.

Dalyvius linksmins Šiaulių pučiamųjų orkestras su šokių kolektyvo „Aušrelė“ šokėjomis. Finišavę šiauliečiai taip pat galės pasivaišinti arbatą ir bandelėmis.
„Norime padėkoti Šiaulių verslui, kuris prisidėjo prie šios gražios iniciatyvos. Krepšinį, futbolą ir kitas sporto šakas dažnai remianti bendrovė „Jupojos technika“ / „Nexustruck Shop“ renginiui paskyrė 1500 eurų. Rėmėjų dėka išsprendėme daug organizacinių rūpesčių“, – sakė Gintaras Jasiūnas.

Organizatoriai primena, kad kaip ir ankstesniais metais veiks mobili daiktų saugykla, o bėgimo pradžią šiais metais paskelbs olimpinio judėjimo Šiauliuose atkūrėjas Algirdas Briedis.