Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos pergalės tarptautiniame konkurse „Eno Art Bee Contest“

Į klausimą, kaip pasaulis atrodytų be bičių, galima atsakyti, kad be jų kiltų didžiulė problema, kaip išmaitinti daugiau nei septynis milijardus planetos gyventojų, nes bitės atsakingos mažiausiai už trečdalį mūsų kasdienio maisto. Dar Albertas Einšteinas prognozavo – jei bitės išnyktų, žmonija ištvertų vos kelerius metus. Tokias liūdnas hipotezes mokslininkai kelia ne šiaip sau – bičių pasaulyje stipriai mažėja. O labiausiai gąsdina tai, kad niekas tiksliai negali paaiškinti, kodėl bitės darosi vis silpnesnės.

Gegužės 20 d. yra švenčiama Pasaulinė bičių diena. Minint šią dieną yra organizuojamas tarptautinis konkursas „Eno Art Bee Contest“. 2014 m. World Bee Day iniciatyvą pradėjo Slovėnija. Šiuo projektu siekiama ugdyti visuomenės sąmoningumą skatinti žmones tapti aktyviais atliekų tvarkytojais, tokiu būdu tausoti ir gamtos išteklius. Šiais mokslo metais Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai: Normantas Kuolas, Justinas Veligoras, Viktorija Jakunčikovaitė ir Agnė Mamaikaitė, taip pat išreiškė norą dalyvauti konkurse. Kuriant produktą iš antrinių žaliavų, reikėjo vadovautis konkurso taisyklėmis. Gimnazistai turėjo pagaminti 3D bitę naudodami 50% antrinių žaliavų. Ją gamindami naudojo įvairias medžiagas: senų laikrodžių mechanines detales, avokado žievę, kompiuterio detales, dėliones ir putplastį.  Konkursas suteikė galimybę mokiniams kurti, konstruoti, gaminti, plėsti vaizduotės galimybes ir praktikuoti kūrybiškumą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokinių pasiekimais tarptautiniame Slovėnijos „Eno Art Bee Contest” konkurse, kuriame savo amžiaus grupėje Normantas Kuolas ir Justinas Veligoras laimėjo I vietą, Viktorija Jakunčikovaitė ir Agnė Mamaikaitė – III vietą ir gavo piniginį prizą. Šiam konkursui mokinius ruošė dailės mokytoja metodininkė Rasa Prišmontienė, biologijos vyresnioji mokytoja Jurgita Kizeliauskienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Ingrida Railienė.

 

 

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė