Šiauliuose duris atvėrė nauja sporto arena

Šiaulių miestas praturtėjo nauju sporto objektu. Rangovai jau atidavė simbolinius raktus daugiafunkcės sporto salės šeimininkams – Šiaulių sporto gimnazijos bendruomenei. Apžiūrėję statinį sako, kad vadinti tiesiog sporto sale šį objektą per kuklu, tai esą nauja miesto sporto arena.

Vilniaus ir Medelynų gatvių kampe per ganėtinai trumpą laiką – metus ir septynis mėnesius išaugęs modernus statinys šiandien oficialiai atidarytas. Šiuolaikiškame komplekse yra net trys didžiulės erdvės: didžiojoje daugiafunkcėje salėje treniruosis krepšininkai, tinklininkai, salės futbolininkai, rankininkai ir salės riedulininkai, paplūdimio tinklinio sportininkai turi savo atskirą salę, trečioji – „minkštoji“ salė, skirta dvikovės sporto šakoms. Sporto komplekse įrengtos 240 vietų tribūnos, kurių bendras plotas siekia 3000 kv. metrų, čia gali vykti 12 sporto šakų treniruotės. Trejus metus veikiančiai Šiaulių sporto gimnazijai tai pati didžiausia dovana, mat iki šiol jaunieji sportininkai, kurių čia mokosi 217, turėdavo vykti į treniruotes įvairiausiose miesto vietose.

„Šis statinys tikriausiai yra tarp 10 moderniausių sporto salių Lietuvoje ir yra puikus pavyzdys, kaip sukooperavus valstybės ir miesto lėšas buvo sukurtas labai reikalingas objektas jaunųjų sportininkų rengimui ir visai miesto bendruomenei. Projektuojant ir statant kompleksą daug bendradarbiavome su ankstesne ir dabartine vyriausybėmis, taigi ačiū visiems, kurie darė daugiau ir nuoširdžiau, nei jiems priklausė pagal pareigas“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Sporto gimnazijų kūrimo procesus Lietuvoje inicijavęs ir sporto salės statybos idėją palaikęs tuometinis Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius prisiminė, kad pradiniame etape buvo susidurta su nepalankiu Šiauliams ir naujam objektui požiūriu, tad teko griežtinti toną, kad reikalai pajudėtų.

Algirdas Butkevičius gimnazijai padovanojo kabyklą medaliams, paprašęs, kad jaunieji sportininkai kuo greičiau ją užpildytų. Sporto kompleksą pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Atskira atidarymo ceremonija vyko naujojo komplekso dvikovės sporto šakų salėje. Šiai erdvei iškilmingai suteiktas vienintelio lietuvio, pasaulio imtynių čempiono Rimanto Bagdono vardas. Rimantas Bagdonas yra ir Šiaulių sporto gimnazijos mecenatas.

Šiaulių sporto gimnazijos salės atidarymo šventėje dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbonavičius, LR Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės atstovai Stasys Tumėnas ir Viktorija Čmilytė-Nielsen, sporto šakų federacijų vadovai, buvęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, kiti garbūs svečiai.

Modernaus ir vienintelio tokio objekto regione statyba kainavo 2,85 mln. eurų. 1,9 mln. eurų skirta iš Valstybės investicijų programos, dar beveik milijoną eurų pridėjo Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija