Užgavėnių šventės kovo 2-3 d. prie Žaliūkių malūno ir Rėkyvos ežero

Pavasarį šiemet pradėsime deginant Morę ir skanaujant blynus Užgavėnių šventėse prie Žaliūkių vėjo malūno ir  prie Rėkyvos ežero.
Kovo 2 d. (ŠEŠTADIENIS)
14 val.  vyks tradicinė žiemos šventė – Užgavėnės. Žaliūkių malūnininko sodyba, Architektų g. 73, Šiauliai. Renginys nemokamas.

Programoje:
linksmybės su persirengėliais, gardūs blynai ir kiti Užgavėnių valgiai, lauko žaidimai vaikams, pirtis ant ratų, jomarkas, bendruomenių sambūris, šokiai ir dainos prie laužo, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Sušalti neleis ir šventinę nuotaiką skleis folkloro ansambliai „Jorė“, „Tyklė“ (Vilnius), „Alksna“ ir „Alksniokā“ (Mažeikiai), „Margulis“, „Gasužis“, „Vieversėlis“ (Šiauliai), Ukrainiečių tautinės bendrijos artistai (Šiauliai), Šeduvos kultūros ir amatų centro folkloro ansamblis, humoro grupė „Sprandžina“ (Šeduva), liaudiškos muzikos kapela „Ringuva“ ir moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ (Drąsučiai, Šiaulių r.), pirtis ant ratų „Angelai ir demonai“ (Šiauliai).

 

Užgavėnės prie Rėkyvos ežero
Kovo 3 d. (SEKMADIENIS)

13 val.  vyks Užgavėnės prie Rėkyvos ežero. Tradicinėje žiemos išvarymo ir pavasario pasitikimo šventėje netrūks linksmybių, šurmulio ir pramogų. Programoje numatytas koncertas, tradicinė Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimo ceremonija, žaidimai, šokiai, dainos ir kitos linksmybės.
Renginys nemokamas