Vasara bibliotekoje – susitikimai su rašytojais

  • Birželio 21 d. 16 val.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje atidaroma fotografijų paroda, skirta fotografui, Fotografijos muziejaus Šiauliuose įkūrėjui Antanui Diliui atminti.

Paroda veiks iki liepos 20 d.

  • Birželio 21 d. 17.30 val.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje Čikagoje gyvenanti rašytoja Vilma Kava (Kavaliauskienė) pristatys savo romaną „Tiesiog atsitiko“. Pristatyme kalbėsimės apie naujausią ir ankstesnį autorės romanus, apie rašytojos gyvenimą Lietuvoje ir Čikagoje, apie laimės paieškas ir kūrybinio įkvėpimo šaltinius, apie meilę vietai ir pasirinkimus…

Pristatymą moderuos dr. Dalia Jakaitė.

Vilma Kava (Kavaliauskienė) – Čikagoje gyvenanti ir kurianti rašytoja, žurnalistė. 2017 m. išleistas debiutinis jos romanas „Aš tau sakau“. Į pokalbį vien jau savo pavadinimu kviečia ir antrasis autorės romanas „Tiesiog atsitiko“ (2021). Tai yra Žemaitės „Tris mylimas“, o gal Don Žuano istoriją kiek primenantis, dinamiškas bei įtraukiantis pasakojimas apie vyrų ir moterų, tėvų ir vaikų santykius, apie vienatvės stigmą ir besąlygišką bendrystės poreikį, apie skirtingą akademinio, socialinio, šeimyninio bei kasdienio gyvenimo atmosferą. Sumaniai jungiamos skirtingų laikų ir vietų linijos, skaitytoją gali patraukti ir psichologinės, emocinės romano refleksijos…

  • Birželio 27 d. 17.30 val.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (III a.) vyks Sandros Bernotaitės knygos „Akys chimeros“ pristatymas. Renginį moderuos literatūrologė Dalia Jakaitė.

Trečiasis Sandros Bernotaitės (g. 1975) romanas „Akys chimeros“ pasakoja apie tikrą įvykį vieną konkrečią dieną – 1939 m. liepos 25-ąją. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse iš Kauno prieplaukos į Gelgaudiškį garlaiviu „Klaipėda“ išjuda jungtinė lenkų ir lietuvių kultūros atstovų grupė. Tikrų istorinių įvykių fone – žaižaruojanti to meto kasdienybė ir sudėtingo likimo rašytojų kompanija. Susitinka du veikėjai: Salomėja Nėris ir Jonas Kossu-Aleksandravičius (Aistis).

Kilusi iš Šiaulių, S. Bernotaitė studijavo ir gyveno Vilniuje, išvyko į Australiją ir po dešimties metų grįžusi į Lietuvą apsigyveno Kaune. Ji ne tik kuria, bet ir rašo tekstus fotografijos, dailės parodoms, užsiima publicistika, dramaturgija, dėsto komunikacijos ir kūrybinio rašymo dalykus, remia ir skatina kitus rašytojus.  

Renginio metu bus galimybė įsigyti pristatomą knygą su autorės autografu.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: