Velykų laikotarpį užbaigė žaisminga Velykėlių šventė prie Žaliūkių malūno

Vakar Žaliūkių malūnininko sodyboje šiauliečiai rinkosi į tradicinę muziejuje organizuojamą Atvelykio šventę – Velykėles. Saulėtą sekmadienį veiklų netrūko nei mažiems, nei dideliems: skanauta velykėlių kiaušinienė, žolelių arbata, norintys kepė piemenų duoną, žaidė Atvelykio žaidimus. Vaikų džiaugsmui, šventėje apsilankiusi Velykė rinko gražiausius margučius, apdovanojo mažuosius. Šventinę nuotaiką kūrė Šiaulių miesto vaikų folkloro ansambliai: „Čiutulis“, „Gasužis“, „Vieversėlis“ ir modernaus folkloro grupė „Rasgauda“.

Velykų laikotarpis visada pabaigiamas tradicine Atvelykio švente. Tądien šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margino ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Žaliūkių malūnininko sodyboje Velykėlės pradėtos švęsti 2012 m. – tai graži mažųjų muziejaus lankytojų šventė, kurioje daugiausiai dėmesio skiriama vaikams ir jų pramogoms, o kai šiems linksma, tai džiaugiasi ir tėveliai, ir seneliai.

Šventės dalyviai kasmet atsineša vis įdomesnių, skirtingomis technikomis, spalvomis ir ornamentika išmargintų kiaušinių ir rungiasi tarpusavyje – kurio gražesnis, kietesnis, toliau riedantis. Mažieji, į šventę atsinešę savo margučius, dalyvavo margučių nešimo su mediniais šaukštais, vežimaičių lenktynėse ir kt. varžytuvėse. Jei kas visus margučius buvo sudaužęs per Velykas, čia pat malūnininko troboje galėjo nusimarginti naują.

Ieškančių naujų skonių laukė siurprizas – norintys ant žarijų galėjo patys išsikepti ir paragauti piemenų duonos. Tradiciškai sodyboje ant lauko krosnies buvo ruošiama Velykėlių kiaušinienė.

Šventės metu veikė respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės kūrybinių darbų fotografijų paroda „Mano Velykos“. Parodos organizatorius – Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“, parodą galima apžiūrėti iki balandžio 13 d.

 

Organizatorė Žaliūkių malūnininko sodyba, rėmėja: Lietuvos kultūros taryba, šventės draugas ŽŪB „Ginkūnų paukštynas“.

Šaltinis: null