Žemės dienos renginiai Vinco Kudirkos progimnazijoje

Pasaulinę Žemės dieną Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai paminėjo netradicinėje veikloje. Susirinkę ankstų rytą į mokyklą kudirkiečiai aptarė Žemės dienos svarbą, žiūrėjo filmukus apie žmogų – gamtos „valdovą“, kaip reikia gyventi, kad pasaulis neuždustų nuo blogo oro, nuo šiukšlių, nuo kenksmingų medžiagų. Vėliau septintokams teko laimė piešti šalikėlius ant vandens EBRU technika. Čia jiems pagelbėjo patarimais dėstytojos L. Gaubienė ir F. Klevinskienė iš Profesinio rengimo centro technologijų skyriaus. „Bičių“ gamyba (o gal kūryba?) užsiėmė visų klasių mokiniai. Klasių kūrybinėse dirbtuvėse „gimė“ pačių įvairiausių bičių ir iš popieriaus, ir iš plastiko butelių, ir iš vienkartinių puodelių.
Šiaulių municipalinės tyrimų laboratorijos vadovas R. Klimas progimnazijos bendruomenę supažindino su Šiaulių miesto užterštumo būkle, pranešimą „Aplinkos oro taršos poveikis sveikatai“ pristatė Šiaulių miesto savivaldybės biuro sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Z. Sakalauskaitė.
Į begalę kudirkiečių kausimų teko atsakyti ekologei, VšĮ „Mes darom“ projektų vadovei J. Anglickytei. Jos pranešimas „Atliekų rūšiavimo svarba bei švarus gyvenimas“ išprovokavo daug klausimų, diskusijas.
Po paskaitų aštuntokai su bitėmis rankose iškeliavo prie Talkšos ežero, kur vyko Žemės dienai skirtas renginys, o mokykloje likusieji kudirkiečiai sulaukė svečių – ugniagesių gelbėtojų. Jie pademonstravo (leido ir vaikams pabandyti), kaip reikia gesinti ugnį, parodė įrangą, kurią vežasi į autoįvykius, parodė, kaip ji veikia. Visiems labai rūpėjo viską pakilnoti (nors jėgos kai kam irpritrūko), išbandyti.
Mokytoja Rita Samoškienė