Žolinės šventė Šiauliuose

Žolinė švenčiama rugpjūčio 15 d. Dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis. Tai pati seniausia ir garbingiausia Šv. Marijos šventė.

zoline sode(1)Pirmadienį (rugpjūčio 15 d.) 10.30 val. į Šiaulių universiteto Botanikos sode (Paitaičių g. 4) vyks Žolinės šventė.
Juk Žolinė tai ne tik derliaus brandos šventė, atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, bet ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Prisirinkite gražiausių laukų gėlelių, vaistažolių, kartu padėkokime Žemei už derlių ir grožį, pašventinkime žolynų puokštę.
Šventės metu galėsite įsigyti šviežio medaus, saldainių, duonos, mėsos, sūrių gaminių, tautodailės dirbinių, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių.
Jus džiugins kolektyvų „Vaiguva“, „Salduvė“, „Retro“, „Rugelis“, RO KO KO solisčių, „Spalvų muzika“ orkestro ir kitų atlikėjų muzika.
Renginys nemokamas!

17 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73, Šiauliai) vyks liaudiška Žolinės vakaronė.
Susirinkusių į svarbiausią vasaros derliaus ir rugiapjūtės pabaigos šventę lauks šventinės Žolinės apeigos, šviežiai kepta ruginė duona, smagi muzika, dainos, šokiai ir įvairios pramogos. Dalyvaus Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis ,,Platelē“ (vad. Aivaras Alminas) ir Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki“.
Įėjimas – 0,50 Eur. Vaikams iki 7 metų šventė nemokama.