Aplinkosaugininkai baudžia atliekas krosnyse deginančius gyventojus

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas Nuo sausio 12 dienos iki kovo 1 dienos vykdo akciją „Kaminukas“. Tikrinami ūkio subjektai ir fiziniai asmenys. Pirmieji patikrinimai parodė, kad problema vis dar aktuali ir žmonės linkę deginti atliekas. Per keletą dienų surašyti 25 protokolai.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iki vasario pirmos dienos, vykdydami akciją „Kaminukas“, patikrino daugiau kaip 100 ūkio subjektų ir juridinių asmenų. Taip pat patikrintos 65 gyvenamosios valdos. Nustatyti 25 pažeidimai. Daugiausiai atliekas degina gyventojai. Į jų kieto kuro katilus keliauja plastikas, medžio drožlių plokštės, kartonas, dažyta mediena ir net tepalai.

Daugiausiai pažeidimų, po 5-kis, nustatyta Kelmės rajone bei Šiaulių mieste ir rajone. 4 – Plungės rajone, po 3 – Joniškio ir Akmenės rajonuose. Po du protokolus surašyta Mažeikių ir Telšių rajonuose, vienas Pakruojo rajone.

Pažeidėjams surašyti protokolai ir jau paskirta baudų už 600 eurų. Taip pat keliais atvejais skaičiuota gamtai padaryta žala.

Akcija dar tik įsibėgėja ir gyventojai bei įmonės bus tikrinamos dar visą vasarį.