Savaitgalio renginių kalendorius – Kalėdų mugė ir animacinių filmų festivalis

PENKTADIENIS

kaledu-dvasiaziburio-knygyne111.00 – 16.00 val. Prisikėlimo aikštėje pristatoma mobili STEAM laboratorija ir profesinio orientavimo infomobilis. Infomobilis – tai technologijų mokykla ant ratų, kurioje sumontuoti 3D spausdintuvai, tekinimo ir frezavimo staklės, įvairūs mokomieji stendai. Sudaryta galimybė kompiuterizuotose mokymo vietose išbandyti staklių valdymo bei gamybos ciklo simuliacines programas – moderniais programinio valdymo įrenginiais pasimokyti valdyti tekinimo ir frezavimo stakles, pasigaminti suvenyrą.

18 val. “Žiburio” knygyne Gabijos Lukrecijos Petrauskaitės kalėdinis muzikos vakaras “Joy of Christmas”. Nemokamai.

18 val. spektaklis “Nebylys” Šiaulių dramos teatre.
Apysaka „Nebylys“ (1930) paties autoriaus vadinta romanu, rašyta gyvenimo pabaigoje, priskiriama prie „tamsiųjų“ Vaižganto kūrinių. Net meilė ir motinai, ir moteriai eina su satanizmu, kol archajiško kaimo idilė per „velykinę nuodėmę“ sudraskoma velniškų aistrų. Istorija – labai gyvenimiška, tačiau sprendžiamos problemos (meilės, nuodėmės, pasirinkimo ir būties) tolygios didžiosios literatūros šedevrams. Plačiau čia.

21 val. “Jonio pastogėje” koncertuoja ansamblis “Jonis”.

*******************************

ŠEŠTADIENIS

11 – 14 val. Maltiečių sriubos akcija prie prekybos centro “Saulės miestas”.
Pirmajame prekybos centro aukšte prie šv. Kalėdoms jau papuoštos eglės vyks nuotaikingas trijų valandų koncertas, o  lauke prie centrinio įėjimo savanoriai ir būrys maltiečių bičiulių kvies pasivaišinti sriuba ir paaukoti vienišiems skurstantiems senyvo amžiaus žmonėms, kuriuos prieš Kalėdas aplankys  savanoriai, nešini lauknešėliais, nupirktais už akcijos metu surinktus pinigus. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis “Geismų tramvajus”. Plačiau čia.

*******************************

SEKMADIENIS

plakatas-mazasis-princas-112 val. spektaklis vaikams “Mažasis princas” Šiaulių dramos teatre.
Spektaklį pagal visame pasaulyje gerai žinomą Antoine de Saint-Exupery knygą „Mažasis princas“ kuria originaliais teatriniais ieškojimais garsėjantis režisierius Šarūnas Datenis. Tai bus pirmasis ir labai lauktas jaunojo režisieriaus darbas Šiauliuose. Plačiau čia.

10 – 16 val. Kalėdų mugė Šiaulių arenoje.
Renginyje netradicinių dovanų idėjomis dalinsis profesionalios egzotinių kraštų kosmetikos gamintojai, ekologinių šventinių saldumynų, natūralių maisto produktų gamintojai, šventinės atributikos, knygų, nematytų Kalėdinių dekoracijų ir rankų darbo dovanų kūrėjai. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis “Viešbučio šeimininkė”. Plačiau čia.

*******************************

VISĄ SAVAITGALĮ

Chaimo Frenkelio viloje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2016“

Gruodžio 9 d. (penktadienis) 17.00 – „Juoko vitaminai”. Filmai paaugliams ir suaugusiems, 82 min.

Juokas – dalykas rimtas. Šioje programoje žiūrovai išvys ne tik juokingų, bet ir susimąstyti verčiančių filmų su juoku pro ašaras. Filmai:

Gruodžio 10 d. (šeštadienis) 11.00 – „Pasakų pasaulis”. Filmai vaikams, 70 min.

Geriausių trumpametražių animacinių filmų rinkinys vaikams, kuriame daug šviesių ir puikių bei pamokančių animacinių filmų, mažųjų pasakėlių. Tai įdomi ir margaspalvė gerosios animacijos puokštė.

13.00 – „Jaunimas jaunimui”. Studentų filmai, 74 min.

Įvairių šalių aukštųjų animacijos mokyklų studentų geriausių darbų programa.

15.00 – „Žvaigždžių debiutai”. Filmai paaugliams ir suaugusiems, 42 min.

Debiutinių filmų autoriai nagrinėja įvairias juos jaudinančias problemas: apie gerų darbų prasmę, ankstyvojo kino pavojus, nepasiekiamos svajonės paieškas, gyvenimą su vorais, norą iškilti virš aukščiausių katedrų.

Gruodžio 11 d. (sekmadienis) 12.00 – „Kalėdinis Tindirindis”. Filmai vaikams Kalėdine tematika. 69 min.

Vaikams skirtas trumpametražių animacinių filmų rinkinys, kuriame filmai apie žiemos džiaugsmus, nuotykius, pokštus, dainas. Tai Kalėdinė programa, primenanti šios nuostabios šventės dvasią ir nuotaiką.

14.00 – „Siurrelistinis pasaulis”. Filmai paaugliams ir suaugusiems, 83 min.

Animacinių filmų programa, kurios filmus vienija žmogaus gyvenimo ir siurrealistinio pasaulio temos. Filmai: