Savaitgalio renginių kalendorius – „Tyrėjų naktis“, šunų paroda ir nemokami renginiai pagyvenusiems

PENKTADIENIS

foto-gintauto-kavoliuno117 val. Fotografijos muziejuje vyks „Tyrėjų naktis“, pakviesianti iš arti pamatyti ir įsiamžinti didžiausiu Lietuvoje menininko Gintauto Kavoliūno sukonstruotu fotoaparatu. Lankytojų muziejuje lauks ir kitos veiklos. Renginys nemokamas.
Nufotografuoto vaizdo 100 x 70 cm dydžio sidabro druskų atspaudo gamybą kviesime stebėti gyvai Fotografijos muziejaus Studijoje tiesioginėje transliacijoje iš greta esančios fotolaboratorijos. Kiekvienas renginio dalyvis galės išbandyti vieną iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų – fotogramą, kurią gaminant fotolaboratorijoje ant šviesai jautraus pagrindo išdėliotų daiktų kompozicija apšviečiama kryptine šviesa, o vėliau ryškinama specialiomis cheminėmis medžiagomis. Plačiau čia.

18 val. spektaklis „Geismų tramvajus“ Šiaulių dramos teatre.
Į atgrasų darbininkų gyvenamąjį rajoną Naujajame Orleane JAV tramvajus, simbolišku pavadinimu „Geismai“, atgabena gražuolę Blanšą Dibua, kuri po dvasinių sukrėtimų virtinės (palaidojusi vyrą, tėvus ir tetas, praradusi gimtąją sodybą, irgi simbolišku pavadinimu „Svajonė“) tikisi rasti užuovėją sesers Stelos ir jos vyro Stenlio namuose. Deja, iškart aišku, kad mėlynų kombinezonų, alaus ir pokerio kvartale prancūzų imigrantų palikuonė su savo elegantišku garderobu ir rafinuotomis manieromis nepritaps. Plačiau čia.

sunuparoda-arena-530x788-pagrindine (1)21 val. grupės „Vairas“ koncertas „Jonio pastogėje“.

********************

ŠEŠTADIENĮ IR SEKMADIENĮ

Kane`s arenoje renginys visai šeimai „Sportuok kiek gali“.
Užregistruok save ir savo komandą/šeimą mėgiamoms sporto šakoms ir keiskis kas valandą – išbandyk padelį, skvošą, paplūdimio tinklinį ar tenisą, krepšinį, salės tinklinį, badmintoną ir salės futbolą! Plačiau čia.

Šunų paroda Šiaulių arenoje.
Sertifikatinė visų veislių paroda, kurioje susirenka virš 700 šunų iš įvairių šalių. Dalyvauja svečiai iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos. Dalyvauja daugiau nei 150 skirtingų veislių, tarp kurių galima pamatyti ir labai retų šunų – Bloodhoundų, Norvidžo terjerų, Australų piemenų šunų. Plačiau čia.

********************

ŠEŠTADIENIS

Visą dieną vyks Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos renginiai. Senjorai miesto kavinėse bus nemokamai vaišinami arbata, kviečiami į mankštas, jiems bus surengta nemokama fotosesija, 12 val. galės pasižiūrėti spektaklį „Vardan tos“ Šiaulių dramos teatre, 15 val. „Saulės“ salėje galės apsiklausyti Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestro koncerto ir kitos pramogos. Išsami programa čia.

vardan tos18 val. spektaklis „Vardan tos…“ Šiaulių dramos teatre.
Drama ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 2016 metais sukanka kaip tik 90 metų nuo dramos parašymo ir pirmojo pastatymo. Įdomiausia, kad situacija nedaug tepasikeitė, nuo tos kuri buvo susiklosčiusi pokario Lietuvoje. Šiuolaikinė interpretacija, veikėjų atpažįstamumas žiūrovui leis ne tik pasijuokti, bet ir pažadins pilietinę sąžinę. Plačiau čia.

21 val. ansamblio „Nerija“ koncertas „Jonio pastogėje“.

********************

SEKMADIENIS

kukucio-kelione112 val. spektaklis vaikams „Kukučio kelionė“ Šiaulių dramos teatre.
Tai spektaklis improvizacija. Kukutis ir jo draugai surengia žiūrovams kelionę per metų laikus. Ji transformuojasi į linksmus žaidimus, priklausomai, į kokį metų laiką patenka spektaklio herojai: vasarą jie mėgaujasi šiltos saulutės spinduliais ir gėlių kvapais, rudenį renka lietaus lašus ir taškosi balose, žiemą mėtosi puraus sniego gniūžtėmis ir lipdo Senį Besmegenį, kuris senelei ir seneliui tampa neklaužada anūkėliu ir todėl, atėjus pavasariui, ištirpsta. Plačiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Labai paprasta istorija“.
Siužetas pateikiamas keliais lygmenimis: veikia įprasti žmogiški personažai – tradicinė ūkininko šeima (tėvas, motina, duktė), kaimynas, kaimyno sūnus ir… gyvuliai. Gyvuliai stebi bei komentuoja žmonių veiksmus, ne viską suvokia, daug ką išsiaiškina klaidingai, bet bando terptis ir stengiasi padėti. Plačiau čia.

Šaltinis: null