Šiaulių regiono aplinkosaugininkai tikrina, kaip gyventojai ir įmonės tvarko atliekas

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai rengia reidus ir tikrina, kaip gyventojai ir įmonės tvarko atliekas. Per dvi dienas nustatyti 9 aplinkosauginiai pažeidimai. Penki neteisėtai ardė eksploatuoti netinkamas transporto priemones, trys aplaidžia tvarkė atliekas ir viena gyventoja nuotekas leido į lietaus kanalizaciją.

ŠRAAD Šiaulių agentūros darbuotojai vakar tikrino transporto priemones tvarkančias įmones ir asmenis. Buvo patikrintos 3 įmonės ir du individualią veiklą vykdantys žmonės. Visais atvejais buvo nustatyti aplinkosauginiai pažeidimai, tai yra buvo ardomi eksploatuoti netinkami automobiliai. Šią veiklą vykdantys asmenys turi turėti taršos leidimus. Nei vienas iš automobilius ardančių asmenų ar įmonių tokio leidimo neturėjo. Visais 5 atvejais surašyti protokolai ir bus taikomos administracinės nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 235 str. 4d.) už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Be to visiems penkiems pažeidėjams įteikti privalomieji nurodymai nutraukti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo veiklą ir perduoti ENTP ardymo metu susidariusias atliekas atliekų tvarkytojams.

ŠRAAD kontrolės organizavimo skyrius pareigūnai kartu su Mažeikių rajono agentūros darbuotojais panašų reidą surengė ir Mažeikių mieste. Taip pat buvo tikrinami transporto priemones tvarkantys asmenys ir įmonės. Dėmesys buvo kreipiamas į susidarančių atliekų apskaitą, rūšiavimą ir pridavimą atliekų tvarkytojams. Iš keturių patikrintų servisų, atliekas nepriekaištingai tvarkė tik vienas. Visiems likusiems – trims surašyti protokolai. Be ja, vienas iš tikrintų, už analogiškus pažeidimus, jau baustas šių metų pavasarį. Už netinkamą atliekų tvarkymą, apskaitos nevykdymą administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 247 str.) fiziniams ir juridiniams asmenims numato baudas nuo 90 iki 440 eurų.

Aplinkosauginis reidas vykdytas ir Joniškio rajone. Joniškio mieste, netoli turgaus esančiame garažų masyve pastebėtas nelegalus sąvartynas. Kadangi, toje vietoje žemė yra valstybinė, tai dėl atliekų sutvarkymo bus kreiptasi į Joniškio rajono savivaldybę.

Joniškio rajone, Saugėlaukio kaime, aplinkosaugininkai šalia lietaus surinkimo šulinio pastebėjo nuotekas. Nustatyta, kad nuotekas į lietaus kanalizaciją leido greta esančio namo gyventoja. Moteriai bus surašytas protokolas ir paskirta bauda.

Panašius reidus Šiaulių regiono aplinkosaugininkai numato rengti ir toliau, nes kaip rodo atlikti patikrinimai, teik gyventojai, tiek įmonės atliekas tvarko gan aplaidžiai. Spalio mėnesį prasidės akcija „Garažiukas“, tad padidintas dėmesys bus kreipiamas į transporto priemones tvarkančias įmones ir asmenis.